Wciąż nie masz omnibusa wdrożonego na stronie?

Dyrektywa Omnibus to z perspektywy konsumenta niezwykle istotna rzecz.

Na czym polega i skąd się wziął? Komisja Europejska dostrzegła, że właśnie w czasie Black Friday i Cyber Monday dochodzi do przedziwnego “żonglowania” cenami przez przedsiębiorców. Ja sama zauważyłam, że chwilę przed Black Friday ceny niektórych produktów bardzo wzrosły. Później w dzień wyprzedaży zostały oczywiście obniżone jednak wciąż były wyższe niż te wcześniejsze – sprzed okresu listopadowego szaleństwa zakupowego. KE, chcąc chronić konsumentów, wprowadziła nakaz rzetelnego informowania o cenach.
Obecnie producent ma obowiązek poinformować kupujących o wysokości cen w okresie 30 dni od daty wyprzedaży. Pewnie zauważyłaś takie informacje, kupując coś na wyprzedaży w Internecie.

Choć minął już prawie rok, od kiedy dyrektywa Omnibus weszła w życie, to jeszcze sporo osób nie wdrożyło jej. Wciąż dostaję o nią sporo zapytań, dlatego dziś pokażę Ci, jak samodzielnie możesz ją wdrożyć. A naprawdę nie jest to trudne.

Jeśli masz niewiele produktów, jak ja, i dodatkowo bardzo rzadko robisz promocje na swoje artykuły (promocje na kursy akwarelowe w tym roku miałam tylko dwa razy) lub usługi, to jak najbardziej informację o cenie z ostatnich 30 dni możesz pod każdym produktem wpisywać ręcznie.

Wtyczka Omnibus z repozytorium WordPressa.

Jeśli jednak masz więcej produktów i częściej robisz promocje, warto skorzystać z rozwiązania automatycznego. Wtyczkę, którą Ci polecam, to Omnibus z repozytorium WordPressa. Jej instalacja przebiega w identyczny sposób, jak każdej innej wtyczki. Wybierasz ją, instalujesz i włączasz. I w zasadzie to tyle. Wszystko powinno już działać. 🙂
Wtyczka ma jeszcze różne dodatkowe opcje, które możesz w niej ustawić. Pokażę Ci je teraz:
Wtyczka omnibus

W zaawansowanych ustawieniach wtyczki możesz wybrać, w których miejscach, poza stroną produktu, informacja o najniższej cenie z ostatnich 30 dni może się jeszcze pojawić. Może to być również strona koszyka, sklepu czy kategorii. Możesz również zaznaczyć, czy informacja ma się pojawiać zawsze, czy tylko gdy produkt jest w promocji.

Jest jednak jedno ale…

To rozwiązanie nie działa dla subskrypcji. Np. Agnieszka Numerologia Lab, jedna z moich ostatnich klientek, sprzedaje jeden ze swoich pakietów miesięcznych w formie subskrypcji.

Jeśli Ty również masz podobny produkt, to bezpłatna wtyczka wtedy nie zadziała i potrzebne jest inne, bardziej rozbudowane rozwiązanie. Jako jedną z opcji polecam Ci wtedy płatną wtyczkę Omnibus Woocommerce od WpDesk

Jeśli chcesz poznać rozwiązania, które sprawią, że od razu będzie się również generowała faktura za zamówienie, daj znać pisząc na maila kontakt@annakrupa.com

Szablon DIVI

prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Pobierz checklistę sklepu Woocommerce

Wiem, że wielu ekspertów wciąż radzi, by mieć to razem ze względu na SEO, ale zauważam, że ze względów wydajnościowych i bezpieczeństwa powoli odchodzi się od tej praktyki. Jeśli też jesteś przed etapem postawienia sklepu, przygotowałam Ci checklistę w Notion oraz pdf, z której możesz skorzystać. Notion to darmowe narzędzie, w tym roku planuję już tylko w nim.

.