Jak dodać pole NIP w Woocommerce

Jedną z najczęściej pojawiających się do wdrożenia dodatkowych rzeczy w sklepie jest dodanie dodatkowego pola NIP do formularza zamówienia w Woocommerce. Niestety, standardowo nie ma go w WooCommerce, a bez niego wystawienie faktury VAT jest niemożliwe.

Wiele osób może pomyśleć „Co za problem, przecież korzystając z wtyczek wFirma, iFirma czy Fakturownia dostępnych od WPdesk, mogę zrobić to w prosty sposób”. To prawda. Jednak jeśli chcesz skorzystać z darmowej wtyczki, to już nie pójdzie Ci to tak łatwo.

Nie martw się! W swoim dzisiejszym wpisie zdradzę kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci w samodzielnym dodaniu pola NIP do WooCommerce do formularza zamówienia. Bez skomplikowanych zwrotów i technicznych pojęć. Obiecuję, że w prosty sposób odpowiem na wszystkie Twoje pytania i zagadnienia.

Zapraszam do lektury! Jestem pewna, że ten wpis przyniesie Ci pozytywne efekty i zaoszczędzi dużo czasu.

Pole NIP w formularzu zamówienia

Dlaczego w ogóle zajmujemy się tym rozwiązaniem? Moglibyśmy np. dodać dopisek, że jeśli potrzebujesz faktury, podaj NIP w polu UWAGI. I część osób właśnie tak robi. Część klientów jednak tego dopiska po prostu nie zauważy. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dodanie pola NIP do formularza zakupu, najlepiej obok / pod / nad polem FIRMA, tak by łatwo je zauważono. Jak to zrobić?

Tworzenie pola NIP

Przygotowałam dla Ciebie prostą wideo instrukcję, pokazującą cały proces krok po kroku, jak utworzyć dodatkowe pole NIP w formularzu zakupu. Jeśli jednak wolisz czytać, to pod nagraniem znajdziesz również instrukcję w formie pisanej.

Gdy już zainstalowaliśmy wtyczkę WooCommerce Checkout Manager. przechodzimy do WooCommerce – Checkout i wybieramy zakładkę Billing. Następnie klikamy Add New Field.

checkout manager

Wybieramy typ pola Text a następnie w Label podajemy nazwę dla naszego pola – w tym wypadku NIP i klikamy zapisz.

pole NIP woocommerce

W tabeli z polami szukamy naszego nowego pola i ustawiamy go w wybranym miejscu – wystarczy złapać myszką i przesunąć na zasadzie drag and drop.

Jeśli zależy Ci na walidacji wprowadzonych danych, możesz to samo pole NIP dodać za pomocą wtyczki WooCommerce EU VAT Number.

Jeśli chcesz poznać rozwiązania, które sprawią, że od razu będzie się również generowała faktura za zamówienie, daj znać pisząc na maila kontakt@annakrupa.com

Szablon DIVI

prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Pobierz checklistę sklepu Woocommerce

Wiem, że wielu ekspertów wciąż radzi, by mieć to razem ze względu na SEO, ale zauważam, że ze względów wydajnościowych i bezpieczeństwa powoli odchodzi się od tej praktyki. Jeśli też jesteś przed etapem postawienia sklepu, przygotowałam Ci checklistę w Notion oraz pdf, z której możesz skorzystać. Notion to darmowe narzędzie, w tym roku planuję już tylko w nim.

.