Co to jest hosting

co to jest hosting

Tym artykułem zaczynam, a w zasadzie kontynuuję zaczęty w newsletterze cykl „Jak samodzielnie ruszyć z własną stroną internetową”.

Serwer ( inaczej hosting) to miejsce, w którym będziesz trzymać wszystkie pliki i foldery, z których składa się WordPress (a później cała Twoja strona lub sklep). Działa on 24h na dobę i jest dostępny z każdego miejsca na ziemi, dzięki temu Twoja strona działa nawet wtedy, gdy masz wyłączony komputer. Serwer możesz kupić na kei.pl, superhost.pl, klatka.pl, az.pl czy zenbox.pl. Ja osobiście polecam kylos.pl. Jeszcze się na nich nie zawiodłam, choć stronę trzymam u nich od dobrych 10 lat.

Co warto wziąć pod uwagę wybierając hosting dla siebie?

Co warto wziąć pod uwagę (poza ceną, choć uważam, że to kwestia drugorzędna) wybierając hosting dla siebie?

Sprawdź:

  • czy dany hosting udostępnia Ci darmową wersję certyfikatu SSL (najczęściej jest to simple encrypt, który automatycznie odnawia się co 3 miesiące),
  • ile domen możesz podpiąć,
  • jaki jest transfer danych w ramach pakietu,
  • czy hosting zapewnia Ci wsparcie, jeśli tak, to w jakim zakresie,
  • liczbę baz danych (co jest ważne: jeśli będziesz chciała dostawić sklep internetowy na woocommerce do strony, to będziesz musiała mieć oddzielną bazę danych do niego. Dodatkowo jeśli zakładasz subdomenę dla kursów, potrzebujesz do tego kolejnej bazy.),
  • czy robiony jest backup plików z serwera (choć backup warto również robić samodzielnie i zapisywać w conajmniej dwóch różnych miejscach),
  • jaka jest wielkość dysku na pliki.

Ebook „Strona sprzedażowa” + wsparcie

Robiszstronę sprzedażowąi chcesz być pewna, że na bank zadziała?

Sięgnij po mój e-book w pakiecie ze wsparciem (oraz filmami instruktarzowymi), w którym krok po kroku przeprowadzę Cię przez proces tworzenia strony sprzedażowej. Od nagłówka po ostatnią kropkę.

250,00 

Skillshare wspominam bardzo często. Jest to platforma, działająca na zasadzie abonamentowej, gdzie ludzie z całego świata dzielą się swoimi talentami,  udostępniając swoje filmy czy webinary. Płacisz co miesiąc niewielką kwotę i korzystasz ze wszystkich kursów, które ma w swojej bazie. Uwielbiam go za różnorodność. A dziś ode mnie dostajesz 2 miesiące tej cudownej skarbnicy wiedzy gratis. 

Szablon DIVI

prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Jeśli chcesz, wykonam taką sesję dla Ciebie. Napisz do mnie na adres kontakt@annakrupa.com i zobacz, jak mogę Ci pomóc. Nawet jeśli same się nie spotkamy, polecę Ci kilka sprawdzonych przeze mnie osób.