FAQ

czyli tu znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania

PS – Nie widzisz tutaj swojego pytania? Napisz do mnie zapytanie na adres: kontakt@annakrupa.com

Czy możesz hostować moją stronę?

Nie hostuję stron klientów, ponieważ nie chcę uzależniać ich od siebie. Uważam, że dla Twojego własnego bezpieczeństwa lepiej jest, gdy jesteś właścicielem domeny i hostingu. Jednak jeśli potrzebujesz dobrego hostingodawcy mogę Ci polecić lh.pl (użyj kodu rabatowego na 20%: graficzne.wsparcie.biznes lub podaj moje id polecającego: annakrupa, by uzyskać zniżkę na usługi).

Mam też listę hostingów, których nie polecam, z którymi często jest problem i u których takie podstawowe rzeczy jak backup sprzed 3 dni lub bezpłatny certyfikat ssl są dodatkowo płatne. Jeśli chcesz się dowiedzieć, które hostingi warto omijać szerokim łukiem (w tym również popularna oferta „student zrobi ci stronę za darmo”), napisz do mnie.

Ile zazwyczaj trwa projektowanie stron internetowych?

Wdrożenie strony opartej na wcześniej zaprojektowanym szablonie zwykle trwa od 4 do 6 tygodni. Jest to czas potrzebny na przygotowanie materiałów, zdjęć, przemyślenie układu strony, dobranie kolorystyki. Wykonanie projektów niestandardowych, indywidualnym projektem zwykle trwa od 8 do 12 tygodni. Na czas trwania w dużej mierze ma wpływ tempo akceptacji poszczególnych faz projektu.

Licencja Divi, czy muszę ją ponownie wykupować?

Nie. Każda osoba dla której przygotowuję projekt dostaje ode mnie indywidualną, dożywotnią licencję na ten motyw (wartość 250$ = ok. 1000zł). Dlatego nie jest konieczne wykupowanie licencji po roku.

Czy moja strona będzie zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek?

Wszystkie strony i sklepy internetowe tworzę z myślą o wyszukiwarkach. Zastanawiałaś się kiedyś, jak będziesz docierać do klientów bez dostępu do social mediów? Myślisz, że włamania i przejęcia fanpage’y i Insta przydarzają się tylko innym, a Ciebie to nie spotka? Kiedyś też tak myślałam – że jestem wystarczająco uważna. W grudniu 2022 roku miałam włamanie na konto FB, po którym zablokowano mi wszystko. Strona internetowa oraz baza klientów i czytelników w newsletterze w tym czasie to był jedyny sposób na dotarcie do moich klientów.

SEO nie jest czymś, co robi się raz. Będziesz musiała kontynuować optymalizację swojej witryny po jej zbudowaniu i podczas opracowywania nowych treści (wpisy, produkty) na stronę. Obejmuje to optymalizację treści i zdjęć podczas jej tworzenia i budowanie wysokiej jakości linków zwrotnych do Twojej witryny.

Od listopada 2022 roku dodatkowo współpracuję z agencją SEO. Wszyscy moi klienci na zakończenie współpracy mają możliwość skorzystania z bezpłatnego godzinnego audytu strony www. Audyt przeprowadzany jest na żywo, więc nie bój się, że dostaniesz listę zadań do poprawy, z której nic nie zrozumiesz. Asia wytłumaczy Ci wszystko na żywo. Jeśli chcesz, również mogę być na tym spotkaniu, by później pomóc Ci wdrożyć wszystkie otrzymane wskazówki.

Jak są rozłożone płatności za stronę / sklep / platformę kursową?

Zazwyczaj dzielę opłatę za projekt na trzy płatności, ale mogę być elastyczna, jeśli potrzebujesz. Wymagana jest jednak opłata 30% na rozpoczęcie projektu / rezerwację terminu oraz płatność końcowa przed wykonaniem usługi końcowej, tzn. przed przerzuceniem strony na serwer docelowy.

Czy możesz polecić copywritera?

Jeśli chodzi o copy mogę polecić Ci kilka osób, z którymi współpracowałam wcześniej. Jeśli jednak wolisz pisać teksty sama, to również dam Ci kilka wskazówek na co zwrócić uwagę w Twoich tekstach, aby były dostosowane do perspektywy klienta.

Co trzeba przygotować przed startem współpracy?
Przed startem współpracy potrzebuję, byś miała gotowe teksty oraz zdjęcia do użycia na stronę. Poza tym poproszę Cię o przygotowanie:

  • listy 3-4 stron, które Ci się podobają z krótkim opisem dlaczego, oraz
  • tablicy moodboard na Pinterest.


Możesz stworzyć jedną, ogólną tablicę inspiracji, ale zachęcam Cię do większej precyzyjności i podzielenia swojej tablicy na różne sekcje. Zaraz dowiesz się, co mam na myśli.

Każda z tych sekcji powinna zostać przypisana jednej z “części” przewodnika marki, dzięki temu będziesz mogła przepracować je małymi krokami.
Oto kategorie, które musisz “przypiąć”:

  • kolory,
  • fonty,
  • elementy dodatkowe, typu tekstury, kształty, wzory,
  • Twój styl (tu łapią się wszystkie inne elementy, niepasujące do pozostałych kategorii),
  • układy stron,
  • Twoja własna praca, Twoje zdjęcia.

Jeśli nie masz określonych kolorów marki, zwykle udostępniam też swoje workbooki do uzupełnienia, które pomagają mi określić styl i archetyp marki.

Jaka jest różnica między niestandardowym a częściowo niestandardowym projektowaniem stron internetowych?

Podstawowa różnica między częściowo niestandardowym (opartym na wcześniej zaprojektowanym szablonie) a niestandardowym projektem strony internetowej polega na tym, że częściowo niestandardowy projekt strony zaczyna się od jednego z moich gotowych szablonów stron internetowych, które możesz znaleźć na stronie sklepu.