Czy warto prowadzić firmowego bloga?

Zastanawiało Cię kiedyś, czy i dlaczego warto prowadzić bloga dla firmy?

Blog to podstawa skutecznego marketingu online i na ten temat się po prostu nie dyskutuje. Jego prowadzenie wymaga co prawda dużo pracy, ale niesie ze sobą również sporo korzyści. W dzisiejszym e-mailu poznasz kilka z nich 👇

Korzyści z prowadzenia bloga firmowego

  1. Budowanie marki
  2. Wsparcie sprzedaży
  3. Zwiększenie ruchu na stronie
  4. SEO

1. Budowanie marki

“Tego kwiatu jest pół światu” świetnie opisuje obecną sytuację na rynku e-commerce. Znaczy to tyle, że firm działających online jest naprawdę dużo, dlatego potencjalny klient zanim wybierze jedną z nich, przeszukuje internet wzdłuż i wszerz.

Dlatego warto budować markę swojej firmy za pomocą bloga, pokazać się jako eksperta w danej dziedzinie, publikować artykuły blogowe wyjaśniające różnice pomiędzy danymi produktami, tak aby pomóc użytkownikowi podjąć właściwą decyzję zakupową.

2. Wsparcie sprzedaży

Artykuły blogowe świetnie nadają się do wsparcia sprzedaży i pełnej prezentacji produktu. Elementy sprzedażowe, które można niezauważalnie wdrożyć w każdą treść blogową, to:

  • używanie języka korzyści;
  • podlinkowywanie odpowiednich produktów;
  • umiejętnie uprawiany storytelling.

3. Zwiększenie ruchu na stronie

Prowadzenie bloga pozwala na zwiększenie ruchu na stronie, a regularne publikacje mogą zaciekawić stałą grupę odbiorców i pomóc zyskać wiernych fanów. To też dobre źródło materiałów do promocji w mediach społecznościowych. Blog może generować również ruch organiczny, wspierając działania SEO.

4. SEO

Wspomniany ruch organiczny jest ściśle związany z SEO (z ang. Search Engine Optimization). To wszelkie działania skupiające się na optymalizacji stron internetowych pod względem wyszukiwarek internetowych, takich jak Google.

Google jest wyszukiwarką tekstową,dlatego bardzo lubi wszelkiego rodzaju content na stronie. A artykuły blogowe to przecież nic innego jak treści! Z tego względu wdrożenie i prowadzenie bloga jest jednym z kluczowych działań SEO.

*dlatego też ja zawsze zalecam prowadzenie bloga swoim klientom, jako jeden ze sposobów organicznego pozyskania ruchu na stronie.

Blog a SEO

Chcesz wiedzieć, jakie tematy będą najbardziej klikalne na Twoim blogu? Albo jak zoptymalizować wpisy blogowe pod kątem SEO? Umów się na bezpłatne konsultacje z zaprzyjaźnioną agencją SEO i poznaj odpowiedź.

Blog to podstawa każdej strategii SEO, dlatego podczas konsultacji Analityk z Grupa iCEA podpowie Ci, jak prowadzić bloga, żeby zwiększyć ruch na Twojej stronie.

To warto czy nie warto prowadzić tego bloga?

To pytanie retoryczne! Bez względu na to, czy prowadzisz działania SEO, czy chcesz publikować wpisy w innym celu, bez wątpienia – warto prowadzić bloga na stronie firmowej. Systematyczne publikowanie treści wysokiej jakości zawsze się opłaca.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na newsletter.

Co dwa tygodnie poruszam w nim tematy związane z SEO, projektowaniem stron, Divi i projektowanie grafiki.

.