Jak wyglądają etapy pracy ze mną przy stronie lub sklepie internetowym?

Agnieszka Podleśna mockup strony
1.Rozmowa wstępna

To czas dla nas obu, aby się lepiej poznać, poznać nasze potrzeby, określić ramy współpracy. Sprawdzić, czy jest między nami flow. Ty mi mówisz, czego potrzebujesz, ja podsuwam Ci rozwiązania. Określam też, czego potrzebuję przed startem współpracy, by móc zaprojektować rozwiązanie skrojone na miarę Twoich potrzeb. Omawiam również poszczególne etapy naszej współpracy.

2. Brief — lista pytań dotycząca marki

Po opłaceniu faktury i tym samym zarezerwowaniu terminu naszej współpracy, przesyłam Ci ćwiczenia brandingowe. Zadaję też kilka strategicznych pytań. Jest to bardzo ważny element całego procesu, ponieważ bez odpowiedzi na te pytania, nie poznam dokładnie Ciebie i Twojej marki. Te ćwiczenia oraz rozmowa wstępna pozwalają mi lepiej poznać Ciebie oraz Twojego klienta końcowego, dzięki czemu łatwiej mi jest stworzyć wartościowy projekt. Na tym etapie wyłuskuję również elementy, z przesłanych przez Ciebie odpowiedzi, które warto, z perspektywy klienta, podkreślić.

Czule Plemię strona mockup
Agnieszka Podleśna mockup strony

3. Projekt podstron w Figma

Na tym etapie otrzymujesz ode mnie projekt podstron przygotowany w Figma. Figma to takie narzędzie, w którym kilka osób może pracować nad jednym projektem w tym samym czasie. To jest moment na pierwszą serię poprawek dotyczącą wyglądu całości:

  • dobranie / zmianę czcionek,
  • dobranie odpowiednich kolorów strony (tu musisz mieć świadomość, że kolory u każdej z nas wyświetlają się odrobinę inaczej – kalibracja monitora oraz rodzaj matrycy ma bardzo duże znaczenie),
  • ułożenie elementów,
  • zmianę zdjęć (szczególnie jeśli nie przysłałaś mi ich wcześniej, tylko ja je dobierałam).

By nie wymieniać się mailami, i tym samym nie przedłużać pracy nad projektem, najczęściej umawiam się z Tobą na godzinne spotkanie, w czasie którego na żywo dopracowujemy całość.

Przykładowy projekt w Figma.

4. Wdrażam stronę na serwerze testowym

Po akceptacji projektu przechodzę do wdrożenia strony na serwerze testowym. Jest to najlepsze rozwiązanie, szczególnie jeśli zlecasz mi rebranding istniejącej już strony. Na tym etapie mamy (lub nie 😉 ) drugą serię poprawek. Sprawdzamy, jak strona układa się na różnych urządzeniach mobilnych.

Czule Plemię strona mockup
Fizjoterapia Sawczuk Mockup
5. Przeniesienie strony na serwer docelowy

Na tym etapie będę potrzebować od Ciebie danych do Twojego serwera oraz domeny, pod jaką ma się pojawiać strona. Jeśli tego nie masz i gubisz się w gąszczu ofert hostingowych, pomogę wybrać Ci odpowiedni pakiet.

6. Szkolenie

Teraz pozostaje nam umówić się na szkolenie z obsługi strony. Powiem Ci jak:

  • o nią dbać, by była bezpieczna i przyciągała klientów,
  • dodawać / zmieniać / modyfikować treści,
  • dodawać nowe wpisy lub – jeśli byłyśmy umówione również na sklep – nowe produkty do sklepu.
Czule Plemię strona mockup
I to już koniec naszej współpracy.
Zapytasz, co dalej?

Jeśli zdecydujesz, to się nie rozstajemy. Dla marek, które dobrze znam, mam przygotowane pakiety wsparcia / doradztwa. Możemy umówić się na konkretny godzinowy pakiet w miesiącu lub, w razie potrzeby, możesz napisać do mnie z prośbą o pomoc, jeśli napotkasz na swojej drodze jakąś techniczną zagwozdkę.

Opinie

Co klientki mówią o naszej współpracy: