Jakie są różnice między papierami? Papier typu hot pressed

Jak eksperymenty z papierami? Udało Ci się wypróbować papier typu cold pressed? W ostatnim poście wiele o nim pisałam.

Dzisiaj przychodzę do Ciebie z garścią informacji na temat papieru typu hot pressed. Podobnie jak w przypadku papieru cold press, papier ten jest wykonywany w ten sam sposób, tylko tym razem włókna miazgi są sprasowane (zgadłaś! :D) w wysokiej temperaturze. Dzięki temu jest widocznie i teksturowo znacznie gładszy niż papier cold press, a jednocześnie jest wystarczająco gruby, aby poradzić sobie z technikami wymagającymi wody.

Hot press papier

Jednak, ponieważ faktura papieru jest o wiele gładsza, akwarele (które są bardzo mokre) i techniki malowania mokre na mokrym (wet on wet) mogą powodować, że farba będzie się “ślizgać” po powierzchni i może tworzyć smugi w obszarach, w których nie chcesz. Dodatkowa gładkość oznacza również, że ten papier lepiej radzi sobie z grubszymi farbami, takimi jak gwasz lub farba plakatowa, nie pozostawiając małych białych dziur.

Jeśli więc lubisz malować płaskie bloki koloru (bez dużej ilości gradientów i przejść między kolorami) to ten papier będzie idealny dla Ciebie! Jest również bardzo kompatybilny z pisakami i markerami, zwłaszcza jeśli chcesz, aby Twoje linie były czyste.

Może łatwiej będzie Ci dostrzec różnicę, jak oba te papiery zachowują się na żywo, na jednym z tych dwóch nagrań:

Patronite

Nie wiem, czy widziałaś, ale mój profil na patronite już działa. Jeśli masz ochotę mnie wesprzeć w działaniach, wskakuj i zobacz, co Ci udostępniam w poszczególnych progach. Jeśli dołączysz teraz, będziesz mogła wziąć udział we wspólnym comiesięcznym malowaniu.

Podsumowując hot press papier

Plusy:

  • Gładka powierzchnia zapewnia idealne podłoże dla gwaszu, farby plakatowej lub pisaków i markerów.
  • Świetny do skanowania po, ze względu na brak lub mniejszą fakturę samego papieru.
  • Świetny, jeśli chcesz używać płaskich bloków koloru.

Minusy:

  • Trudniej jest uzyskać dobry efekt suchego pędzla.
  • Nieco mniej chłonny niż papier cold press, więc zbyt duża ilość wody na jego powierzchni może powodować zacieki.

Wsparcie jako Wirtualna Asysta (Wirtualna Asystentka)

Rozliczam się z przepracowanych zadań poprzez aplikację Toggl.

Pakiety są ważne 30 dni od daty zakupu.

Zobacz w czym mogę Cię wspomóc.

300,00 1 500,00 

Jak zrobić kopię zapasową strony i ją odzyskać

W tym mini kursie nauczysz się:

  • jak tworzyć kopie strony,
  • poznasz  podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z przechowywaniem kopii zapasowych oraz
  • nauczysz się je przywracać na dwa różne sposoby (w zależności od tego gdzie kopia się znajduje: bezpośrednio na serwerze, oraz z kopii trzymanej na dysku lokalnym).

35,00 

Skillshare wspominam bardzo często. Jest to platforma, działająca na zasadzie abonamentowej, gdzie ludzie z całego świata dzielą się swoimi talentami,  udostępniając swoje filmy czy webinary. Płacisz co miesiąc niewielką kwotę i korzystasz ze wszystkich kursów, które ma w swojej bazie. Uwielbiam go za różnorodność. A dziś ode mnie dostajesz 2 miesiące tej cudownej skarbnicy wiedzy gratis. 

Szablon DIVI

prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

konkretny zestaw dla początkujących

Pobierz listę materiałów

W ebooku znajdziesz przykładowy zestaw dla zupełnego laika. Przykłady papierów, przetestowanych przeze mnie w czasie warsztatów stacjonarnych. Gdyż papier w akwareli ma duże znaczenie.

Do tego listę konkretnych kolorów farb i narzędzi, które wystarczą Ci, by przekonać się, czy akwarele są rzeczywiście dla Ciebie.

.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.