Złote farby potrafią dodają pracom uroku.
Na Paulinę wpadłam przypadkiem na Instagramie. W krótce okazało się, że ona sama przygotowuje farby. Postanowiłam zamówić złotko na próbę. Niestety nie miałam czasu rozpakować ich wcześniej, więc testowanie farb odbyło się bezpośrednio na warsztatach.
I cóż mogę dodać. Wszystkie warsztatowiczki się w nich po prostu zakochały. Ja również.
Poprosiłam więc Paulinę, by opowiedziała nam w jaki sposób tworzy swoje cudeńka oraz czym się inspiruje przy tworzeniu nowych kolorów.
1. Paulina, opowiedz nam coś o sobie?
2. Jak się zrodził pomysł na własnoręcznie robione farby akwarelowe?
Mini Kurs „Akwarelowe liście” dla początkujących
Część pełnego kursu z akwareli do początkujących, zawierający moduł z liśćmi. Pokażę Ci krok po kroku jak malować 5 rodzajów liści, oraz jak mieszać nowe odcienie zieleni posiadając jedynie jeden kolor zielonego na swojej palecie. Na koniec, bazując jedynie na poznanych wcześniej liściach stworzymy piękny inicjał, idealną ozdobę Twojego domu.
50,00 zł
Weź udział w warsztatach online.
Warsztaty odbywają się raz w tygodniu na zoom. Chciałam, byście mogły razem ze mną malować, na żywo pytać i chwalić się efektami. A nie tylko oglądać i komentować na czacie.
Pierwotna cena wynosiła: 150,00 zł.45,00 złAktualna cena wynosi: 45,00 zł.
3. Twoje złote farby są cudowne. Na ostatnich warsztatach byli nimi zachwyceni zarówno dorośli jak i dzieci. Opowiesz mi jaki jest proces ich powstawania? Skąd bierzesz składniki ( jeśli to nie tajemnica). Jak się uzyskuje takie kolory?
4. Ostatnio, widziałam na Instagramie, że stworzyłaś dużo nowych kolorów. Skąd czerpiesz inspirację?
Często wyrywam z czasopism (rożnego rodzaju) zestawienia kolorów, które są ciekawe i mogłyby tworzyć serię pasujących do siebie odcieni. Latem wiele kwiatów, drzew i traw przynosi pomysły nie tylko na farby ale i same akwarelowe prace. Zdarza się też, że robię farby w takich kolorach, jakie gdzieś obecnie zobaczę (np. spodobał mi się fioletowy lakier do paznokci) a nie mam farby w takim ani podobnym odcieniu. Wtedy robię mieszanki różnych pigmentów i z nich robię próbki farb, na dosłownie kilka pociągnięć pędzlem. Zapisuję proporcje tych ciekawych uzyskanych barw i później przystępuję do mieszania większej ilości.