Potrzebujesz szybkiego transkryptu spotkania?

Nie raz piszę Ci o tym, że rozmowy z klientami to świetny sposób na analizę ich potrzeb oraz słownictwa, jakiego używają. Tylko kto z nas, szczególnie osób prowadzących jednoosobowe działalności, ma czas na robienie zapisów rozmów? Oczywiście możesz zlecić transkrypcję spotkania Wirtualnej Asystentce. Jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które nie wszyscy z nas mogą lub chcą ponosić… Sama, w ramach mojego wsparcia biznesu, nie zdecydowałam się na wciągnięcie tego zadania na listę mojej oferty. Po prostu zajmuje to zbyt wiele czasu, którego i tak nie mam zbyt wiele.

Z kolei gdy sama potrzebuję transkrypcji jakiegoś mojego spotkania z klientką, zwykle korzystam z usług sztucznej inteligencji.

Co i Tobie dzisiaj gorąco polecam. 🙂

Oto kilka propozycji, które warto rozważyć:

Fireflies
Narzędzie można testować przez 7 dni. Podpina się je do kalendarza Google. W opcjach na swoim profilu zaznaczasz, które spotkania mają podlegać transkrypcji i do kogo ma być ona na zakończenie wysłana. Czy do wszystkich osób biorących udział w spotkaniu, czy tylko do Ciebie?

Po uruchomieniu spotkania (zoom, google meet) po prostu Fireflies podpina się jako kolejna osoba biorąca udział w spotkaniu.

Transkrypcja dostępna jest również z pełną analizą na Twoim koncie Fireflies. Później kosztuje w pakiecie Business 29$ za miesiąc, przy płatności miesięcznej, lub 18$ w pakiecie PRO.

Pakiet PRO różni się tym od Business, że nie masz dostępnej całej analizy rozmowy, co jest – w moim odczuciu – najbardziej wartościowe. 

Z jednej strony sporo. A z drugiej – warto zadać sobie pytanie, ile kosztować będzie Cię WA lub ile czasu zajmie Ci/jej samodzielne przygotowanie transkrypcji?

Fireflies

Po pierwszych trzech testach uważam, że narzędzie jest rewelacyjne. Świetnie radzi sobie z transkrypcją w języku polskim.

Po każdym spotkaniu dostajesz:

 • transkrypcję całego spotkania z dokładnym podziałem kto i co mówi,
 • wygenerowane podsumowanie całej rozmowy wyszczególnione do kilku punktów,
 • wypunktowane wszystkie słowa kluczowe z rozmowy,
 • action steps, czyli sugerowane dalsze kroki, które możesz w nawiązaniu do rozmowy wykonać. Przykładowe wygenerowane przez ai. follow-ups do mojej rozmowy wyglądały w ten sposób:
  1. Umówienie się na szkolenie dotyczące obsługi strony internetowej.
  2. Przygotowanie grafiki i doboru kolorystyki dla strony.
  3. Omówienie treści i sposobu ich napisania z perspektywy klienta.
 • plus do tego wszystkie statystyki rozmowy w stylu, kto i jak długo mówił, czy w jakim tonie była przeprowadzona rozmowa.

I co najważniejsze, takie podsumowanie otrzymujesz od razu po odbyciu rozmowy. (Dostępne tylko w pakiecie BUSINESS. Nie musisz na nie czekać tydzień. Dostępne jest tego samego dnia, kilka minut po zakończeniu spotkania.)

Aplikacja działa nie tylko dla zaplanowanych spotkań. Można również wgrać do niej zapisy odbytych już rozmów. W takim przypadku również dostaniemy przygotowane całe podsumowanie rozmowy.

Ja jestem, powiem szczerze, zachwycona po pierwszych testach. Choć na dokładność transkryptu może wpłynąć jakość połączenia. Podczas jednej z rozmów połączenie nieco nam szwankowało, co dało się zauważyć później w transkrypcji. Przy drugiej rozmowie, z inną klientką, całość rozmowy została spisana bardzo dokładnie.

Program działa świetnie nawet przy spotkaniach typu warsztaty – z większą liczbą osób. Już nie muszę pamiętać, co, kto i kiedy powiedział i jakiego dokładnie słownictwa użył.

spoke app

Działa w identyczny sposób, jak Fireflies, z tym że darmowa wersja nie jest ograniczona czasowo. Na darmowym koncie możesz zostać na zawsze pod warunkiem, że wystarczy Ci transkrypcja 2 nagrań w miesiącu i jedna integracja z wybranym przez siebie narzędziem (typu Slack, CRM). W wersji free masz również dostęp do wszystkich podsumowań i analiz spotkania (czyli coś czego w najtańszym pakiecie Fireflies nie ma).

W wersji Premium możesz dodatkowo dostosować bota, tego który dołącza do spotkania jako kolejna osoba, swoim brandigiem.

Jest jeszcze jedna różnica w działaniu między Spoke a Fireflies. Spoke instalujesz jako aplikację w swoim systemie operacyjnym. Do Fireflies logujesz się z poziomu przeglądarki. Nie ma tu też możliwości przeprowadzenia transkrypcji nagranych już spotkań, co dało się zrobić w Firefliles.

Jeśli chodzi o koszty, to pierwszy płatny pakiet zaczyna się od 24$ (przy płatności miesięcznej). Mimo to uważam, że w wersji bezpłatnej, przy niewielkiej liczbie spotkań w miesiącu, jest to świetna alternatywa dla Fireflies (które testowałam przez 3 miesiące).

tld tv home

Program działa z poziomu przeglądarki. Jeśli prowadzisz spotkania za pomocą Google Meet, masz inny dodatek do przeglądarki, natomiast dla spotkań organizowanych na platformie Zoom, dostępny jest inny.

tld tv home
Po zainstalowaniu odpowiedniego dodatku pojawia Ci się dodatkowy przycisk, dzięki któremu włączasz transkrypcję danego nagrania.

W wersji bezpłatnej masz nielimitowaną liczbę transkrypcji nagrań, łącznie z podsumowaniem. Przy zakładaniu konta wybierasz, jakim językiem się posługujesz oraz mniej więcej dziedzinę, w której pracujesz.

Dodatkowo ta aplikacja posiada fajną opcję tłumaczenia rozmowy na innych język w trakcie spotkania (np. prowadzisz spotkanie po polsku, a chcesz by podsumowanie było napisane po angielsku). Podczas spotkania możesz również dodawać “znaczniki” do rozmowy, czyli oznaczać fragmenty, do których chciałabyś później wrócić.

Wersja płatna, czyli pakiet PRO za 20$ pozwala Ci dodatkowo (są to rzeczy, których poprzednie dwie aplikacje nie robią) m. in:

 • stworzyć reel z klipów nagrania,
 • zintegrować się z CRM,
 • osadzać nagrania rozmów (lub np. warsztatów) bezpośrednio w WordPressie oraz Notion (świetne narzędzie do planowania, zarządzania projektami i nie tylko).

Szablon DIVI

prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Pobierz checklistę sklepu Woocommerce

Wiem, że wielu ekspertów wciąż radzi, by mieć to razem ze względu na SEO, ale zauważam, że ze względów wydajnościowych i bezpieczeństwa powoli odchodzi się od tej praktyki. Jeśli też jesteś przed etapem postawienia sklepu, przygotowałam Ci checklistę w Notion oraz pdf, z której możesz skorzystać. Notion to darmowe narzędzie, w tym roku planuję już tylko w nim.

.