Odkurz swoją listę e-mailową za pomocą narzędzia MailerCheck

Lato to dobry czas na zrobienie porządków na swojej liście mailingowej oraz opracowanie strategii/planów na jesień (szczególnie jeśli zleceń masz mniej). Lubię planować na spokojnie, bez pośpiechu. I, nawet jeśli nie wszystko uda mi się zrealizować, to mam pewien spokój w głowie, że wszystko jest tak, jak być powinno.

W tym roku w wakacje zajęłam się porządkami na swojej liście mailowej. Wprowadziłam w niej większą segmentację. Jest to związane z nowymi produktami, nad którymi pracuję, oraz warsztatami Wyklikaj samodzielnie sklep w Divi, do którego nagrałam cały moduł o tym, jak wykorzystać Mailerlite w swoim biznesie (w tym segmentację oraz niestandardowe automatyzacje).

Dodatkowo zbliżam się do kolejnego “progu” w Mailerlite, a wcale nie chcę płacić za niego więcej. Chcąc tego uniknąć, czyszczę listę z osób, które nigdy nie otworzyły ani jednego mojego maila lub weryfikuję zapisane konta. W ten oto sposób:

 

  • dbam o jakość mojej listy,
  • wciąż jestem na niższym progu płatniczym w Mailerlite.

(Choć przyznam się, że ostatnie dwa miesiące miałam zniżkę z poleceń. Co znaczy, że któraś z moich klientek osiągnęła magiczny próg 1000 subskrybentów. Jestem z niej niesamowicie dumna!)

I tu mam dla Ciebie taki przydatny tip, jak zweryfikować swoją listę mailingową. To pierwsza z dwóch rzeczy, które polecam do wykonania w wakacje (pamiętaj też jednak, aby w lipcu czy w sierpniu odpoczywać nad jeziorem lub gdziekolwiek indziej 😉 ).

1. Zweryfikuj subskrybentów: odkurz swoją listę e-mailową.

mailercheck

Regularne czyszczenie listy e-mail zapewnia ochronę reputacji nadawcy i poprawę dostarczalności. Za pomocą narzędzia takiego jak MailerCheck  wystarczy przesłać swoją listę e-mailową, aby zweryfikować subskrybentów. Po przeanalizowaniu wiadomości e-mail możesz zaimportować oczyszczoną listę e-mailową. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze przy wysyłaniu kolejnej letniej kampanii.

Samo narzędzie – MailerCheck, jest bezpłatne dla 200 maili. Zweryfikowanie 1000 e-maili to koszt jednorazowy 10$. Zakładając jednak, że mój kolejny przeskok w Mailerlite wiązałby się z podwyżką o 10$ miesięcznie, to zdecydowanie wolę wykonać czyszczenie listy raz na pół lub raz na rok w MailerCheck.

Pamiętaj, że możesz wykupić to narzędzie w miesięcznym abonamencie. Możesz również stworzyć automatyzację “czyszczącą” w Mailerlite, ale o tym wcześniej napiszę w newsletterze (zapis na newsletter znajdziesz na dole posta).

2. Optymalizuj: odśwież strony lądowania i formularze.

Konwersja w mailerlite

Lato to dobry czas, aby sprawdzić swoje statystyki i zobaczyć, co najlepiej sprawdza się w przypadku Twoich stron docelowych i które dane możesz poprawić. Być może sformułowanie może być bardziej przekonujące lub Twoje zdjęcia mogą wymagać retuszu. Małe poprawki mogą mieć duże znaczenie. Konwersję formularzy możesz sprawdzić również w Mailerlite. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę, które tematy najbardziej interesują Twoich odbiorców (bo pobierane są najczęściej, mają wysoki wskaźnik konwersji), a które możesz usunąć, bo nie generują żadnego ruchu.

A jeśli interesuje Cię jak oczyścić swoją listę mailową ze „śpiochów” polecam Ci ten artykuł.

Jak podpiąć prezent za zapis

W tym mini kursie nauczysz się:

  • tworzyć formularz zapisu w systemie mailerlite,
  • podpiąć prezent do pobrania pod konkretny formularz zapisu oraz
  • umieścić formularz zapisu na konkretnej stronie w WordPress ( w Divi).

25,00 

Jak zrobić kopię zapasową strony i ją odzyskać

W tym mini kursie nauczysz się:

  • jak tworzyć kopie strony,
  • poznasz  podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z przechowywaniem kopii zapasowych oraz
  • nauczysz się je przywracać na dwa różne sposoby (w zależności od tego gdzie kopia się znajduje: bezpośrednio na serwerze, oraz z kopii trzymanej na dysku lokalnym).

35,00 

Skillshare wspominam bardzo często. Jest to platforma, działająca na zasadzie abonamentowej, gdzie ludzie z całego świata dzielą się swoimi talentami,  udostępniając swoje filmy czy webinary. Płacisz co miesiąc niewielką kwotę i korzystasz ze wszystkich kursów, które ma w swojej bazie. Uwielbiam go za różnorodność. A dziś ode mnie dostajesz 2 miesiące tej cudownej skarbnicy wiedzy gratis. 

Szablon DIVI

prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Ja swoje formularze przejrzałam, przejrzałam również maile, które przychodzą po zapisie, wdrożyłam nowe wersje OTO (One Time Offer). Teraz będę obserwować i testować jak działają.

Jeśli potrzebujesz pomocy z własną strategią zapraszam Cię na niezobowiązującą 15 minutową rozmowę.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na newsletter.

Co dwa tygodnie poruszam w nim tematy związane z SEO, projektowaniem stron, Divi i projektowanie grafiki.

.