Brand Manual – jak powinien wyglądać na przykładzie kilku marek

brand manual jak powinien wyglądać

Wracamy do tematu kolorów marki, spójności oraz brand manual. Przewija się on ostatnio w moich rozmowach z klientkami oraz uczestniczkami programu “Wyklikaj samodzielnie sklep w Divi”. W czasie warsztatu widujemy się co tydzień na Zoom, przechodzimy przez różne znaki zapytania, które pojawiają się po drodze. Dziewczyny zdecydowały, że takie spotkania są im potrzebne. Ja też widzę, jak bardzo ten czas jest owocny dla nich, jak wiele się uczą i jak wiele wątpliwości rozwiewają. Jest moc!

 Jedno z pytań, które mi zadawały, brzmiało: jakie kolory wybrać, by pasowały do mnie i do mojej marki? 

To częsta bolączka osób, zakładających własne biznesy. Nie wiemy, na jakie kolory się zdecydować, więc najczęściej wybieramy z Canvy te szablony, które na ten moment nam pasują. I na ich bazie tworzymy posty i inne graficzne elementy marki. Po tygodniu jednak wybieramy zupełnie inny szablon, bo ten stary “już nam się przejadł”… I tak tworzymy graficzny chaos, który zaburza odbiór naszej marki przez klientów. Ta droga to najprostszy sposób do wprowadzenia miszmaszu w naszej komunikacji. 

Dlatego też dzisiaj chcę Ci pokazać brand manuale różnych marek. Być może będą one dla Ciebie inspiracją stworzenia własnego. Dwie marki są bardziej znane, a dwie bardziej niszowe.

mailchimp - przykład brand manualu

Ten brand manual jest bardzo inspirujący i bardzo szczegółowy. Nie tylko zawiera kolorystykę, ale również styl animacji oraz grafik, którymi marka się posługuje.

barbican - przykład brand manualu

Brand manual centrum kulturalnego w środku Londynu. Jego użycie możesz obejrzeć na stronie https://www.barbican.org.uk/

Jak podpiąć prezent za zapis

W tym mini kursie nauczysz się:

  • tworzyć formularz zapisu w systemie mailerlite,
  • podpiąć prezent do pobrania pod konkretny formularz zapisu oraz
  • umieścić formularz zapisu na konkretnej stronie w WordPress ( w Divi).

25,00 

Jak zrobić kopię zapasową strony i ją odzyskać

W tym mini kursie nauczysz się:

  • jak tworzyć kopie strony,
  • poznasz  podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z przechowywaniem kopii zapasowych oraz
  • nauczysz się je przywracać na dwa różne sposoby (w zależności od tego gdzie kopia się znajduje: bezpośrednio na serwerze, oraz z kopii trzymanej na dysku lokalnym).

35,00 

Skillshare wspominam bardzo często. Jest to platforma, działająca na zasadzie abonamentowej, gdzie ludzie z całego świata dzielą się swoimi talentami,  udostępniając swoje filmy czy webinary. Płacisz co miesiąc niewielką kwotę i korzystasz ze wszystkich kursów, które ma w swojej bazie. Uwielbiam go za różnorodność. A dziś ode mnie dostajesz 2 miesiące tej cudownej skarbnicy wiedzy gratis. 

Szablon DIVI

prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Posiadanie nawet prostego

brandbooka

sprawi, że Twoja marka będzie wyglądała na spójną oraz uprości Ci tworzenie materiałów czy to do social media, czy to do druku.

starbucks - przykład brand manualu
Tu musisz rozwinąć zakładkę z prawej strony, by zobaczyć cały brand manual. Znajdziesz tu nawet case studies, czyli przykłady użycia brand manualu w akcji.
mammoa - przykład brand manualu

To jest w zasadzie strona agencji, na której możesz zobaczyć case studies różnych marek. Jak zauważysz, agencja ta również tworzy w charakterystycznym dla siebie stylu.

Jak Ci się podobają i czy były dla Ciebie inspirujące. Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem, jeśli chodzi o spójność Twojej marki i dobór odpowiedniej kolorystyki? Jeśli chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami lub problemami napisz do mnie na: kontakt@annakrupa.com

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na newsletter.

Co dwa tygodnie poruszam w nim tematy związane z SEO, projektowaniem stron, Divi i projektowanie grafiki.

.