Obudź śpiochy, czyli automatyzacja czyszcząca newsletter

Jak obiecałam w newsletterze, tak piszę. Jedziemy z tematem: jak stworzyć automatyzację czyszczącą newsletter. Od razu zaznaczam, że skoro nie dostałaś do tej pory “żadnego z jej elementów” to znaczy, że jednak czytasz moje newslettery. Bardzo się cieszę!

No dobrze, ale kogo możemy uznać za śpiocha?

Mogą to być np. osoby, które od co najmniej 3 miesięcy (lub dłużej, jeśli piszesz regularnie) nie otworzyły żadnego maila od Ciebie. Ważny jest tu warunek regularnego pisania, ponieważ tylko wtedy masz statystyki związane z otwieraniem Twoich maili.

Dlaczego warto w ogóle podjąć te działania?

 • Zwiększasz szansę na ominięcie folderu SPAM u przyszłych klientów – nie będziesz komunikować się z nieaktywnymi osobami (które również obniżają Twoją wiarygodność jako nadawcy maili), więc zwiększasz szanse, że Twoje kluczowe maile sprzedażowe nie trafią do SPAMU.
 • Nie płacisz za tych, którzy i tak nie korzystają z Twoich treści i nie są zainteresowani Twoją ofertą.

Jakie wyzwania możesz spotkać? Z czym się musisz zmierzyć?

Budowałaś listę kontaktów od dawna i teraz szkoda Ci ją “stracić”, “zmniejszyć”. Znam to. Sama przez to przechodziłam. Każde unsubscribe na początku to był wielki stres dla mnie. Teraz czasem też tak mam. Są maile, po których ludzie wypisują się częściej niż zwykle. Od kiedy włączyłam sobie przekonanie, że piszę tylko do osób, które chcą ze mną współpracować / czytać jest mi z tym o wiele lżej. Jeśli będziesz wciąż kurczowo trzymać się osób, które od miesięcy nie wchodziły w kontakt z Twoimi treściami, to skierujesz swoją energię na niewłaściwą grupę. Pozwól odejść tym, którym dziś nie jest z Tobą po drodze.

Unsubscribe jest OK. Uwalnia Cię od osób, które i tak by nie kupiły niczego od Ciebie w tej chwili.

crosselling oraz upselling przydatny tip

Jak zatem budzimy śpiochy? Automatyzacja / Sekwencja

 1. Przenieś wszystkich śpiących do oddzielnej grupy.
 2. Wyślij do nich maila, w którym pytasz, czy chcą być wciąż na Twojej liście kontaktów. Możesz również zainicjować fazę “zaciekawienia” swoją nową ofertą.
 3. W tym mailu napisz krótkie przypomnienie, czym się zajmujesz i w czym możesz im pomóc. Możesz też nawiązać do oferty, którą będziesz wkrótce sprzedawać i powiedzieć im, że jeżeli te tematy ich interesują, to warto zostać na Twojej liście.
 4. Daj im kilka dni na podjęcie decyzji – czy zostają na Twojej liście, czy masz ich usunąć w konkretnym terminie.
 5. Jeśli nie zareagowali, nie otworzyli maila i kliknęli w link potwierdzający – usuń ich zgodnie z deklaracją
 6. Pozostałych przenieś z powrotem do poprzedniej grupy.

To tylko jedna z automatyzacji jaką możesz stworzyć w swoim Mailerlite. Jeśli posiadasz woocommerce dopięty do swojej strony masz cały arsenał automatyzacji związanych ze sklepem. W warsztacie, który rusza 3 października 2022, zawarłam cały moduł o sklepowych automatyzacjach. Na listę oczekujących możesz zapisać się tutaj, a jeśli masz jakieś konkretne pytania dotyczące automatyzacji, lub masz jakiś problem napisz do mnie maila na kontakt@annakrupa.com.

Wsparcie jako Wirtualna Asysta (Wirtualna Asystentka)

Rozliczam się z przepracowanych zadań poprzez aplikację Toggl.

Pakiety są ważne 30 dni od daty zakupu.

Zobacz w czym mogę Cię wspomóc.

300,00 1 500,00 

Jak zrobić kopię zapasową strony i ją odzyskać

W tym mini kursie nauczysz się:

 • jak tworzyć kopie strony,
 • poznasz  podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z przechowywaniem kopii zapasowych oraz
 • nauczysz się je przywracać na dwa różne sposoby (w zależności od tego gdzie kopia się znajduje: bezpośrednio na serwerze, oraz z kopii trzymanej na dysku lokalnym).

35,00 

Skillshare wspominam bardzo często. Jest to platforma, działająca na zasadzie abonamentowej, gdzie ludzie z całego świata dzielą się swoimi talentami,  udostępniając swoje filmy czy webinary. Płacisz co miesiąc niewielką kwotę i korzystasz ze wszystkich kursów, które ma w swojej bazie. Uwielbiam go za różnorodność. A dziś ode mnie dostajesz 2 miesiące tej cudownej skarbnicy wiedzy gratis. 

Szablon DIVI

prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na newsletter.

Co dwa tygodnie poruszam w nim tematy związane z SEO, projektowaniem stron, Divi i projektowanie grafiki.

.