Jak zaplanować i przygotować stylizację oraz dodatki do sesji wizerunkowej? cz.3

Jak zaplanować i przygotować stylizację oraz dodatki do sesji

W pierwszym poście o sesji wizerunkowej pisałam o zdjęciach do social mediów. Nie byle jakich, tylko Twoich i moich. Co czujesz, gdy musisz je opublikować? Niepokój, zdenerwowanie, ekscytację…?

W drugim poście poruszyłam temat fotografia oraz odpowiedniego doboru miejsca do sesji.

Pora na kolejne kroki:

Odpowiednie ubrania

Dobierz odpowiednie ubrania, biorąc pod uwagę styl oraz miejsce sesji. Ja przed sesją z Anią – moją fotografką, wysłałam jej zdjęcia wszystkich ubrań, które brałam pod uwagę. Dobrze by było, by te ubrania nie były całkiem nowe. Wybierz takie, w których czujesz się naturalnie i komfortowo. Dzięki temu będziesz mniej spięta podczas robienia zdjęć tym, że coś nie tak się układa. Ja w czasie swojej czerwcowej sesji wybrałam największy pakiet zdjęć obejmujący 3h sesje. Stwierdziłam, że i tak pewnie będzie podobało mi się więcej ujęć, a największy pakiet był relatywnie najtańszy. W czasie tej 3h sesji zrobiłyśmy razem kilka stylizacji w kilku „zakamarkach” wybranego przeze mnie studia.

Tip od projektantki

Anna Krupa

Opisałam Ci w pierwszej podpowiedzi, jak z Anią dobierałyśmy kolory, aby przede wszystkim podkreślić atuty jej naturalnej urody, ponieważ dzięki temu stworzyła spójny i autentyczny wizerunek.

Kolor, faktura, fason ubrań to język, który ilustruje Twoją osobowość, rolę zawodową i mówi zanim Ty się odezwiesz.

Dlatego zatrzymaj się na chwilę.

Warto, żebyś odpowiedziała sobie na 4 pytania:

Co chcesz powiedzieć o sobie za pośrednictwem tego zdjęcia?

Jakie emocje chcesz wzbudzić? Poczucie bezpieczeństwa? Radość? Spokój?

Czy chcesz oddzielić swój zawodowy wizerunek od osobistego?

Czy kolory Twoich ubrań są spójne z kolorami na stronie?

Bardzo ważne, abyś zapisała swoje przemyślenia, bo dzięki temu zobaczysz, czego potrzebujesz i będziesz mogła wybrać odpowiednie ubrania do tej konkretnej sesji.

Ważne jest też, abyś porozmawiała z fotografem, czy przestrzeń sesji zdjęciowej jest bardziej naturalna czy może bardzo kolorowa, bo od tego zależy, czy ubrania nie będą się “gryzły” z otoczeniem.

Dlatego też świetnym pomysłem jest przesłanie zdjęć ubrań do fotografa i skonsultowanie ostatecznej wizji.

Zobacz, jak kolor bluzki i wzory współgrają z białym tłem, obrazem i roślinami w tle.

Portret Ani mówi: jestem naturalna, robię to co lubię i chcę się z Tobą tym dzielić w spokojnej i przyjaznej atmosferze.

Jak podpiąć prezent za zapis

W tym mini kursie nauczysz się:

 • tworzyć formularz zapisu w systemie mailerlite,
 • podpiąć prezent do pobrania pod konkretny formularz zapisu oraz
 • umieścić formularz zapisu na konkretnej stronie w WordPress ( w Divi).

25,00 

Jak zrobić kopię zapasową strony i ją odzyskać

W tym mini kursie nauczysz się:

 • jak tworzyć kopie strony,
 • poznasz  podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z przechowywaniem kopii zapasowych oraz
 • nauczysz się je przywracać na dwa różne sposoby (w zależności od tego gdzie kopia się znajduje: bezpośrednio na serwerze, oraz z kopii trzymanej na dysku lokalnym).

35,00 

Skillshare wspominam bardzo często. Jest to platforma, działająca na zasadzie abonamentowej, gdzie ludzie z całego świata dzielą się swoimi talentami,  udostępniając swoje filmy czy webinary. Płacisz co miesiąc niewielką kwotę i korzystasz ze wszystkich kursów, które ma w swojej bazie. Uwielbiam go za różnorodność. A dziś ode mnie dostajesz 2 miesiące tej cudownej skarbnicy wiedzy gratis. 

Możesz również skorzystać z oferty sesji wizerunkowych

Zaplanuj dodatki do sesji

Dodatki do sesji to również bardzo ważny element. Warto poświęcić odrobinę czasu, by najpierw je przemyśleć, a później dobrać (biorąc pod uwagę np. kolory naszej marki oraz ujęcia, nad którymi będziesz pracować). Ja na swoją sesję zabrałam: tematyczne książki ( o akwareli i brandingu), wszystkie pisadła i farby. Miałam również swoje planery z przepięknymi okładkami. Ale dodatkami również mogą być:

 • komputer/laptop,
 • planer,
 • magazyny/czasopisma branżowe,
 • okulary (szczególnie jeśli to Twój znak rozpoznawczy),
 • ołówki w kolorze marki, kubki, kolorowe spinacze.

Przygotuj listę ujęć

Idąc na sesję, zastanów się idąc, jakich ujęć będziesz potrzebować. Dobrze jest przegadać z fotografem również tę kwestię. Rozrysować ujęcia. Czy będą to zdjęcia na stronę www, czy może ujęcia pod social media lub do ebooka? Ile i jakich (poziomych, pionowych, z duża przestrzenią na napisy, szczegóły ) potrzebujesz? Tym bardziej, że najczęściej dostajesz określoną ilość ujęć. Czy mają pokazywać Cię przy pracy, czy raczej kierować uwagę na detale?

Ta lista ma za zadanie pomóc Ci w czasie sesji. Szczególnie gdy czas sesji jest ograniczony. Dzięki temu nie zastanawiasz się, co następne sfotografować na sesji, tylko realizujesz konkretne ujęcia z listy.

Powoli publikuj swoje zdjęcia w social mediach

Po sesji zdjęciowej w pierwszej kolejności dostaniesz dostęp do galerii wstępnie wyselekcjonowanych przez fotografa ujęć. Wybierasz tyle ujęć, na ile byłaś umówiona z fotografem. Ania w czasie sesji zrobiła mi tak dużo pięknych ujęć i pięknych szczegółów, że oczywiście wybrałam / dokupiłam kilka więcej. Wybór był po prostu trudny.

Po sesji bądź cierpliwa

Szczególnie mam tu na myśli Instagram.

Nie warto wrzucić wszystkich zdjęć w jednym tygodniu. Właśnie po to masz ich kilka czy kilkanaście, aby dawkować je dobrze Twoim odbiorcom. Lepiej rzadziej, a regularnie. 🙂

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na newsletter.

Co dwa tygodnie poruszam w nim tematy związane z SEO, projektowaniem stron, Divi i projektowanie grafiki.

.