Jak się przygotować do sesji wizerunkowej? cz.2

Jak się przygotować do sesji zdjęciowej

W pierwszym poście o sesji wizerunkowej pisałam o zdjęciach do social mediów. Nie byle jakich, tylko Twoich i moich. Co czujesz, gdy musisz je opublikować? Niepokój, zdenerwowanie, ekscytację…? 

Mnie, jak pisałam ostatnio, pożerała trema. Jakby nie było, zdjęcia są ważne w Twoim i moim biznesie. Dzisiaj chcę pogłębić ten temat, bo wydaje mi się bardzo istotny. 

Znajdź właściwego fotografa

Znajdź odpowiedniego fotografa. Niech to nie będzie Twój znajomy lub kuzyn, który robi zdjęcia iPhone. Ja, zanim zdecydowałam się na sesję, miałam na oku trzy fotografki. Obejrzałam ich portfolia. Zobaczyłam ich prace. Z jednej z fotografek zrezygnowałam (pomimo iż była najbliżej mnie i wcale nie była najdroższa), ponieważ styl jej zdjęć nie odpowiadał temu, co chciałam uzyskać. Poszukiwałam kogoś, kto zrobi mi zdjęcia w stylu równej babki lub idealistki, a wszystkie modelki na zdjęciach tej fotografki, mimo iż były cudne, wyglądały jak władczynie. Idealne. Perfekcyjne. A ja taka niestety nie jestem i nigdy nie byłam. I mało tego – nie chcę, by również moja marka była tak odbierana.

Możesz również sprawdzić recenzje fotografek czy fotografów na Facebook lub Google. Zwróć szczególną uwagę na to, czy:

  • Fotograf/-ka pomaga w ustawieniu się do zdjęć,
  • Sprawia, że czujesz się komfortowo, dba o Twoje samopoczucie w trakcie sesji (to możesz wyczytać w opiniach i komentarzach),
  • Był/-a rezerwowany/-a wiele razy.

Zachęcam Cię do przejścia tej samej drogi. Jest już za mną, więc jest sprawdzona i naprawdę warto!

Stwórz tablice inspiracji

Przed sesją, w której byłam główną modelką, dostałam za zadanie stworzenie tablicy inspiracji (ewentualnie podesłania zdjęć, które mnie inspirują). Swoje klientki proszę o to samo. Sesje wizerunkowe mogą mieć różny styl: biznesowy, luźny, pokazujący zaplecze kreatywnego biznesu. Taka tablica daje wgląd fotografowi w to, w jakim stylu mają być zdjęcia. Pomoże też w wybraniu odpowiedniego miejsca na sesję.

Znajdź odpowiednie miejsce do sesji zdjęciowej

Przyszedł czas, by wybrać odpowiednie miejsce na sesję. Zastanów się (spójrz na tablicę inspiracji stworzoną wcześniej), jaki efekt chcesz uzyskać. Wybierz miejsce odpowiednie dla Ciebie i Twojego archetypu marki. Może to być sesja w Twoim studio lub w klimatycznej kawiarnii. Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Upewnij się też (choć często to działka fotografa), kiedy i czy dane miejsce jest wolne i istnieje możliwość zrobienia tam sesji.

Możesz również skorzystać z oferty sesji wizerunkowych

Jak podpiąć prezent za zapis

W tym mini kursie nauczysz się:

  • tworzyć formularz zapisu w systemie mailerlite,
  • podpiąć prezent do pobrania pod konkretny formularz zapisu oraz
  • umieścić formularz zapisu na konkretnej stronie w WordPress ( w Divi).

25,00 

Jak zrobić kopię zapasową strony i ją odzyskać

W tym mini kursie nauczysz się:

  • jak tworzyć kopie strony,
  • poznasz  podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z przechowywaniem kopii zapasowych oraz
  • nauczysz się je przywracać na dwa różne sposoby (w zależności od tego gdzie kopia się znajduje: bezpośrednio na serwerze, oraz z kopii trzymanej na dysku lokalnym).

35,00 

Skillshare wspominam bardzo często. Jest to platforma, działająca na zasadzie abonamentowej, gdzie ludzie z całego świata dzielą się swoimi talentami,  udostępniając swoje filmy czy webinary. Płacisz co miesiąc niewielką kwotę i korzystasz ze wszystkich kursów, które ma w swojej bazie. Uwielbiam go za różnorodność. A dziś ode mnie dostajesz 2 miesiące tej cudownej skarbnicy wiedzy gratis. 

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na newsletter.

Co dwa tygodnie poruszam w nim tematy związane z SEO, projektowaniem stron, Divi i projektowanie grafiki.

.