Od czego zacząć budowanie marki w Internecie? Dobieramy kolory.

Dlaczego SEO jest ważne

Od czego zacząć budowanie marki w Internecie? Czy zaczynać pracę od samego logo? Jak dobierać kolory? To najczęstsze pytania, jakie pojawiają się na początku współpracy.

W pierwszym poście w tym cyklu pisałam, że na początku swojej współpracy z klientkami zlecam im stworzenie tablicy inspiracji na Pinterest (poza przerobieniem ćwiczeń z brandingu). Na tym etapie więc tablica powinna być już gotowa i podzielona na segmenty (jeśli nie wiesz o co chodzi, zajrzyj pod link).

Więc co robisz dalej? Jaki jest Twój kolejny krok?

How to style your brand

No więc zaczynasz od kolorystyki.

Przeglądając sekcję tablicy dotyczącą kolorystyki, szukasz:

 • głównego koloru marki,
 • koloru dla odnośników oraz przycisków,
 • jasnego koloru, który posłużyłby Ci za tło, może być to również jasny odcień jednego z wcześniej wybranych,
 • koloru dla podkreśleń, akcentu kolorystycznego,
 • neutralnego koloru dla tekstu, który byłby łatwy do przeczytania.

Lista wydaje się dość długa, jednak pamiętaj, że nie musisz wybierać 5 różnych kolorów. Możesz równie dobrze wybrać tylko 1 czy 2 (i ewentualnie ich odcienie), które będą spełniać wszystkie te role. Dobrze jest jednak od razu określić, które będą pełnić które funkcje.

Ta część to dopiero początek zabawy z kolorami. W kolejnych częściach (zapisując się na newsletter wszystkie treści dostajesz o wiele wcześniej – zapisać możesz się na dole strony) przedstawię Ci jeszcze metodę dobierania kolorów na podstawie pór roku. Bazą będą oczywiście wybrane na tym etapie kolory. Każdy kolor ma odzwierciedlenie w każdej porze roku.

Wszystkie informacje, a więc cały przewodnik (brand guide) znajdziesz w moim e-booku. Pierwsza informacja pojawi się w newsletterze. Nie mam jeszcze nazwy, ale praca wre. 🙂 

To tylko jeden z etapów tworzenia brandbooka, czyli tzw. książki marki.

Jak podpiąć prezent za zapis

W tym mini kursie nauczysz się:

 • tworzyć formularz zapisu w systemie mailerlite,
 • podpiąć prezent do pobrania pod konkretny formularz zapisu oraz
 • umieścić formularz zapisu na konkretnej stronie w WordPress ( w Divi).

25,00 

Jak zrobić kopię zapasową strony i ją odzyskać

W tym mini kursie nauczysz się:

 • jak tworzyć kopie strony,
 • poznasz  podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z przechowywaniem kopii zapasowych oraz
 • nauczysz się je przywracać na dwa różne sposoby (w zależności od tego gdzie kopia się znajduje: bezpośrednio na serwerze, oraz z kopii trzymanej na dysku lokalnym).

35,00 

Skillshare wspominam bardzo często. Jest to platforma, działająca na zasadzie abonamentowej, gdzie ludzie z całego świata dzielą się swoimi talentami,  udostępniając swoje filmy czy webinary. Płacisz co miesiąc niewielką kwotę i korzystasz ze wszystkich kursów, które ma w swojej bazie. Uwielbiam go za różnorodność. A dziś ode mnie dostajesz 2 miesiące tej cudownej skarbnicy wiedzy gratis. 

Szablon DIVI

prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Posiadanie nawet prostego

brandbooka

sprawi, że Twoja marka będzie wyglądała na spójną oraz uprości Ci tworzenie materiałów czy to do social media, czy to do druku.

Dlatego moje klientki, po pierwszym etapie projektowania strony stwierdzają, że faktycznie jest to proces, którego nie da się przyspieszyć. Nie da się zrobić “dobrej, dopracowanej” strony w dwa tygodnie. Chyba że bazujesz jedynie na szablonie, do którego wrzucasz treści. Dlatego też ceny stron są takie, jakie są. I w dużej mierze to cena definiuje jakość usługi. Za 1000 zł nie dostaniesz nic przemyślanego, tylko schemat. Wyższe stawki oznaczają przemyślaną strukturę i jakość, która się za tym kryje.

Case Studies:

Budowa stron, tworzenie elementów graficznych, audyty… to tylko kilka moich usług. Zerknij, co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić:

Zapraszam też do zapoznania się z case studies moich klientek – zobaczysz, jak strony wyglądały przed i po metamorfozie. Jest co oglądać!:-)

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na newsletter.

Co dwa tygodnie poruszam w nim tematy związane z SEO, projektowaniem stron, Divi i projektowanie grafiki.

.