Zmień swoje podejście do sprzedaży

Mindset shift 1: Przedstaw dowody społeczne przed rozpoczęciem swojej oferty.

→ Jeśli odczuwasz niepokój przed przedstawieniem swojej oferty sprzedażowej (czy to w trakcie webinaru, czy gdy mówisz o niej w social mediach, ale również gdy ją przedstawiasz na stronie internetowej), zignoruj swoje negatywne uczucia, swojego wewnętrznego krytyka i skup się na danych. Faktach. Dowodach. Konkretnych dowodach. Pomyśl, jak dużo ludzi zaufało Ci do tej pory. Ilu osobom pomogłaś.

Na stronie, ale tyczy się to również i social mediów czy prezentacji, pokaż swoje case study

<<< Na stronie, ale tyczy się to również i social mediów czy prezentacji, pokaż swoje case study (np. takie, jak dziś widzisz w newsletterze, gdy przedstawiam Ci kolejny skończony i dopracowany projekt). Mogą to być opinie Twoich klientów. Mogą być w formie zrzutów ekranu lub ładnie przygotowanych grafik, lub po prostu modułu z opiniami (Divi ma to w swoich zasobach). Sugeruję zawsze, by nie umieszczać ich tylko w jednym miejscu na stronie, ale “porozrzucać” je między zakładkami.

Mindset shift 2: Warto zmienić sposób myślenia o sprzedaży: Pamiętaj, że nie każdy lubi kupować w sposób, w jaki Ty lubisz to robić.

Pomyśl, co sprawia, że sama decydujesz się na zakup. Prawdopodobnie sprzedajesz tak, jak lubisz by Ci sprzedawano :

  • Potrzebujesz historii, aby kupić? W porządku, pewnie zaczynasz od storytellingu.
  • Nienawidzisz zbędnego bełkotu i chcesz tylko fakty? Prawdopodobnie idziesz od razu do sedna w czasie sprzedaży.
  • Kupujesz tylko wtedy, gdy widzisz, że produkt pomaga Ci w zrealizowaniu listy zadań do zrobienia (to ja)? Prawdopodobnie świetnie sprzedajesz innym osobom typu A, które również uwielbiają prowadzić listy.
Wnioski ode mnie (możesz je zastosować lub nie) —

Stwórz bibliotekę komunikacji, treści marki i tekstów sprzedażowych, która trafia do różnych rodzajów klientów, do których kierujesz swoje komunikaty. Taka biblioteka jest bardzo przydatna, gdy nie wiesz, o czym pisać.

Mindset shift 3: Pomóż czytelnikowi w zakupie, na który jest już zdecydowany. Bo jeśli nie kupi u Ciebie (bo wie już, że ma konkretny problem)… to u kogo?

Ludzie wciąż wydają pieniądze. Kupują nadal produkty nietypowe i pod wpływem impulsu. Sprawdź w Internecie tzw. indeks pomadkowy (“lipstick index”). W wielkim skrócie: sprzedaż szminek historycznie zawsze rosła wraz z niepewną gospodarką.

Twoje zadanie (na stronie sprzedażowej, w opisie Twojej oferty)? Przedstaw swoje argumenty jak prawnik i bądź konkretna. Ale, by to zrobić, musisz najpierw poznać swoją grupę docelową, jej nawyki wydatkowe, potrzeby, słowa i zwroty, jakich używa, opisując swoje bolączki. I otwarcie mów o nich w tekstach reklamowych, wpisach na blogu, postach i reklamach.

Zbliża się ten okres w roku, na który czekają wszyscy marketingowcy, czyli Black Friday. Mam taką nadzieję, że te małe podpowiedzi pozwolą Ci stworzyć lepsze teksty sprzedażowe na Twoją stronę i social media.

Gdy już zainstalowaliśmy wtyczkę WooCommerce Checkout Manager. przechodzimy do WooCommerce – Checkout i wybieramy zakładkę Billing. Następnie klikamy Add New Field.

Mindset shift 4: Bądź cholernie dobra w swoim fachu.

Pamiętaj, że jedną z najważniejszych rzeczy w sprzedaży to nie zniechęcanie się porażkami.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, nie rezygnuj. Bądź uparta. Testuj.

Pamiętam, jak byłam dzieckiem i mój ojciec zawsze powtarzał “Dlaczego musisz być taka uparta?”. Wtedy ta cecha była wadą. Obstawiam, że trudno ją było znieść u własnego dziecka. Teraz widzę to inaczej. Czasem tylko upór i wiara, pomimo że mi też nie wszystko zawsze wychodzi, sprawia, że małymi kroczkami idę dalej.

I Ty też się nie zatrzymuj.

Testuj swoje oferty. To, że za pierwszym razem coś nie pykło, nie oznacza, że są złe.

Wyciągaj wnioski. Analizuj. Rozmawiaj z klientami. Zbieraj feedback.

Potem spróbuj jeszcze raz. I jeszcze raz, jeśli będzie trzeba.

Jeśli chcesz poznać rozwiązania, które sprawią, że od razu będzie się również generowała faktura za zamówienie, daj znać pisząc na maila kontakt@annakrupa.com

Szablon DIVI

prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Pobierz checklistę sklepu Woocommerce

Wiem, że wielu ekspertów wciąż radzi, by mieć to razem ze względu na SEO, ale zauważam, że ze względów wydajnościowych i bezpieczeństwa powoli odchodzi się od tej praktyki. Jeśli też jesteś przed etapem postawienia sklepu, przygotowałam Ci checklistę w Notion oraz pdf, z której możesz skorzystać. Notion to darmowe narzędzie, w tym roku planuję już tylko w nim.

.