Jak pisać teksty na stronę, które poruszają serce i sprzedają

Od tego roku wprowadziłam małą zmianę w ofercie swoich usług. Zmian prawdopodobnie będzie jeszcze kilka w drugiej połowie roku, gdy zdam egzamin Google (to już niedługo). W każdym razie w tym roku nie podejmuję żadnej współpracy bez rozmowy wstępnej.

Po pierwsze, nie oferuję już tzw. “pierwszego wolnego terminu”, tylko pytam, na kiedy realnie jesteś w stanie przygotować mi materiały na stronę. Dopiero wtedy rezerwujemy i dobieramy termin.

Po drugie poznaję Ciebie, Twoją markę, oczekiwania. Taka bezpośrednia komunikacja zajmuje nam zdecydowanie mniej czasu niż wymiana maili. Poza tym, mam takie poczucie, że gdy nie chcesz dać się poznać osobiście, tzn. że szukasz taniego i szybkiego rozwiązania. Czyli tak naprawdę moja oferta nie jest dla Ciebie. Dodatkowo każda rozmowa to również badanie rynku. Jeśli nie wiesz o czym pisać na swojej stronie Internetowej, czy w postach na Instagramie pomyśl jakie tematy najczęściej przewijają się w czasie rozmów z klientami.

Jeśli chcesz porozmawiać o swoim projekcie, wprowadzić poprawki na stronę, by była bardziej user friendly dla użytkownika zapisz się na niezobowiązującą rozmowę.

Bardzo często w trakcie takiej wstępnej rozmowy pada pytanie, jak przygotować teksty na stronę?

Więc:

 • po pierwsze zaczęłam pracę nad plannerem strony, który ma Ci ułatwić pisanie tekstów uwzględniających również frazy SEO
 • po drugie mam dla Ciebie prosty schemat (idealny na strony sprzedażowe i stronę główną z ofertą): P–S-O: Problem, Solution, Offer, czyli Problem-Rozwiązanie-Oferta

1. Problem

Opisz problem, z którym boryka się Twój klient już DZIŚ. Postaw odpowiedź na pytanie, które ciągle przewija mu się w głowie. Opisz dokładnie sytuacje, może być nawet w kilku punktach, w których się znajduje. Niech klient zobaczy siebie w Twoich słowach. Musi to być coś, o czym już jest świadomy, że ma z tym problem i dlatego szuka rozwiązania. Pomocne mogą być tutaj pytania:

 • Częstym problemem, o którym słyszę, jest..
 • Jeśli kiedykolwiek powiedziałaś sobie: „Dlaczego nie mogę / nie potrafię…”
 • Jeśli kiedykolwiek czułaś się jak (opisz jak twój klient się czuje)…
 • Kiedyś też miałam problem z (opisz z czym boryka się twój klient)…

W ten sposób wchodzisz w rozmowę, która toczy się w umyśle Twojego klienta! To co teraz możesz zrobić to pomóc mu spojrzeć na sytuację w nowym świetle. Możesz podunąć mu rozwiązanie:

 • Często to, co tak naprawdę się dzieje, to…
 • Jedną z rzeczy, która może powodować ten problem, jest…
 • Prawdziwy problem, który leży u podstaw, to…
 • To nie jest tak, że (stare wyjaśnienie) – to, co tak naprawdę się dzieje, to…

To powinno sprawić, że Twój klient pokręci głową i powie: „TAK, to ma całkowity sens. Widzę, dlaczego to się dzieje – więc… co teraz?”

Biznes Tip

Jeśli nie wiesz jaki jest główny problem Twojego klienta to być może warto skupić się najpierw na badaniu rynku. Analizuj każdą rozmowę, którą przeprowadzasz. Z jakim problemem ktoś do Ciebie się zgłosił? Jak Cię znalazł? Jakich słów używa opisując swój problem? Jaka to grupa wiekowa? Czy to samotna matka, czy kobieta rozwijająca swój biznes. Te wszystkie dane nie tylko pomogą Ci w pisaniu swojej oferty, ale również w ustawieniu konwertujących reklam.

2. Rozwiązanie

Podziel się tym, co TY widzisz jako właściwe rozwiązanie problemu. Nie pisz jeszcze konkretnie o swojej ofercie! Podziel się swoim punktem widzenia i FILOZOFIĄ na temat najlepszej drogi do przodu, którą prawdopodobnie sama przeszłaś…

 • Jednym ze sposobów, aby poradzić sobie z [tu opisujesz palący problem klienta] jest…
 • Zamiast (starych rozwiązań, które nie działają), czas na…
 • Jeśli chcesz osiągnąć (cel) bez (tu opisz „czychającą” pułapkę / problem), musisz po prostu…

Wykorzystaj moment, w którym klient jest podekscytowany Twoim punktem widzenia, aby przedstawić mu swoje rozwiązanie i zachęcić go do podjęcia współpracy.

3. Oferta

Teraz, gdy Ty i twój klient jesteście niejako po tej samej stronie, jest czas na zaprezentowanie oferty (pomocy wdrożenia rozwiązania).:

 • Jeśli to, co mówię, jest dla Ciebie przekonujące i jesteś gotowa na (rozwiązanie), to drzwi do mojej (oferty / kursu) są otwarte…
 • Jeśli jesteś gotów porzucić (problem) i zacząć ( wdrażać rozwiązanie), dołącz do mojego…
 • Potrzebujesz wsparcia w swojej drodze do (rozwiązania), aby osiągnąć (cel)? Pobierz mój…
 • Jeśli jesteś gotowa na (rozwiązanie), aby osiągnąć (wynik), umów się na bezpłatną…

Czy chcesz spróbować tego łatwego sposobu, aby podzielić się swoją fascynującą ofertą z Twoją społecznością?

Fragment ćwiczeń brandingowych

Pobierz fragment ćwiczeń brandingowych

Są to ćwiczenia, które wysyłam klientom do wypełnienia przed startem współpracy, gdy nie jest jeszcze określony branding marki. Ćwiczenia te pomagają mi wczuć się w Twój biznes, a z tego co wiem od klientów również pisać teksty na stronę i zdefiniować do kogo konkretnie chcemy mówić.

.