Jak wybrać właściwe zdjęcia dla Twojego biznesu

Piszę dzisiaj do Ciebie, chcąc opowiedzieć Ci nieco o tym w jaki sposób wybierać zdjęcia do Twojego biznesu. Sama pewnie już się zorientowałaś, że wybór odpowiednich to niełatwe zadanie. W Internecie jest ich mnóstwo – od czarno-białych do iskrząco kolorowych fotografii. Czy zadawałaś sobie czasem pytanie, jak zdjęcia, które umieszczasz na swojej stronie czy w social mediach, wpływają na Twoich odbiorców? Jak wybrać takie, które wzmocnią Twój przekaz i sprawią, że Twoja marka będzie jeszcze bardziej spójna? Jeśli ten temat czasem chodził Ci po głowie, to wspaniale – jest to znak, że chcesz budować swoją markę świadomie i konsekwentnie. I ja chcę Ci dzisiaj w tym pomóc.

Przygotowałam dla Ciebie konkretną wiedzę, w jaki sposób wybierać zdjęcia, które będą działały na Twoją korzyść i przynosiły Ci jeszcze więcej nowych klientów! 

W jaki sposób dobierać zdjęcia do określonej marki? Oto kilka sprawdzonych sposobów

Poznaj swoich odbiorców

odpowiedz na poniższe pytania:

1. Do kogo kierujesz swój przekaz?

Czy jest to pani pracująca na etacie w biurze, czy może mama marząca o pracy na własny rachunek?

2. Kim jest Twój wymarzony klient?

Czym zajmuje się po godzinach? Jak lubi spędzać urlop? Jest samotnikiem czy może raczej duszą towarzystwa?

Stwórz jego obraz w myślach. Nadaj mu imię – w ten sposób będzie Ci łatwiej go sobie wyobrazić.  A może taka osoba już istnieje? Może już z nią współpracowałaś? Pomyśl, jakie ma charakterystyczne cechy?

3. Przejrzyj statystyki swojej strony www i sprawdź, jakie treści mają największą oglądalność.

Rzuć okiem na profile w social mediach – możesz tam znaleźć potrzebne informacje.. Sprawdź, które posty mają największą oglądalność i najwięcej reakcji. Zobacz, jakie osoby je czytają, w jakim są wieku, czy są to mężczyźni czy może kobiety? Kiedy są najbardziej aktywni? Sprawdź, na jaki typ postów najlepiej reagują. Czy są to zdjęcia typu flat lay – przedmioty czy różne akcesoria fotografowane z góry, czy może bardziej lifestylowe ujęcia?

Zdefiniuj swój styl.

Kluczem do budowy stylu Twojej marki jest świadomy wybór określonych treści, w tym także zdjęć dla biznesu. Konsekwentne wybory są tu szczególnie ważne. Jeśli jeszcze do końca nie wiesz, jaki nastrój chciałabyś stworzyć na swojej stronie lub w swoich social mediach, możesz stworzyć tablicę na Pinterest – tzw. moodboard, i zamieszczać tam zdjęcia czy grafiki, które mogłyby się spodobać Twojemu potencjalnemu klientowi lub po prostu Tobie. Pomoże Ci to określić, kolorystykę marki i jaki nastrój chcesz stworzyć.

Możesz też przejrzeć inne tablice na Pinterest. Zbierz wiedzę, poobserwuj nieco swoje reakcje i wyciągnij wnioski, które przysłużą się Twojej marce. 

Pamiętaj: konsekwencja to słowo – klucz przy wyborze zdjęć dla biznesu. Ono prostą drogą doprowadzi Cię do sukcesu. Nie warto ulegać chwilowym nastrojom, ale konsekwentnie i zdecydowanie budować spójną markę, która będzie odpowiedzią na potrzeby Twojego klienta i jakimś sposobem na wyrażenie Ciebie – Twoich umiejętności czy zasobów, które posiadasz.   Bardzo łatwo ulec własnym preferencjom i wybierać tylko to, co nam się podoba, ale tylko świadomie wybierając konkretne zdjęcia stworzymy spójny obraz marki.

Jeśli twoja marka jest minimalistyczna i w stonowanych kolorach, wtedy unikaj zdjęć z szeroką gamą kolorystyczną – nawet jeśli osobiście je kochasz.

Weź pod uwagę kolory swojej marki

Badania udowodniły, że otaczające nas kolory mają duży wpływ na nas samych, nasze samopoczucie i postrzeganie otoczenia. Tak samo jest z Twoimi odbiorcami i wiadomością, którą wysyłasz do ich podświadomości. Bardzo ważny jest wybór odpowiednich kolorów i konsekwentne trzymanie się ich. Zwracaj uwagę na kolorystykę zdjęć dla biznesu, które wybierasz. One również wywołują określony nastrój w odbiorcy. Powinny wspierać Twój przekaz. Poprzez ciągły wybór tych samych schematów kolorystycznych budujesz rozpoznawalność. Rzuć okiem na jeden przykład – dziewczyny z Shablonu doskonale wiedzą, jak zarządzać kolorystyką strony.

Planuj swoje treści

Kiedy wiesz już, jakiego typu zdjęcia dla biznesu są Ci potrzebne, do wykonania został jeszcze jeden krok. Nadszedł czas na zaplanowanie swoich treści i podjęcie decyzji, jakie rodzaje obrazów będą wspomagać Twoje komunikaty.

Zdecyduj, co chcesz stworzyć:

  • reklamy na Facebbooka,
  • grafikę na bloga, którą można udostępnić,
  • post na Instagram.

Weź pod uwagę:

  •  Jak dużo miejsca potrzebujesz na zdjęciu, by umieścić na nim tekst?
  • Jaki rozmiar grafiki potrzebujesz? Czy ma być to kwadrat, prostokąt, pionowy prostokąt (np. na Instastory)?

Nie każde zdjęcie będzie pasowało do każdego projektu. Zanim zaczniesz szukać odpowiedniego na Stocku, zadaj sobie pytanie, jakiej konkretnie fotografii potrzebujesz i jakie kryteria powinna spełniać.

Na dzisiaj to wszystko. Niech ta wiedza pomaga Ci w tworzeniu spójnej marki, która oszołomi każdego, kto się z nią zetknie. Trzymam kciuki za każdą Twoją inicjatywę!

A jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości – napisz. Z ogromną radością odpowiem na wszystkie Twoje pytania!:-)

Zarezerwuj spotkanie

Potrzebujesz strony internetowej lub sklepu?

Napisz do mnie na adres kontakt@annakrupa.com, umów się na niezobowiązująca rozmowę i zobacz, jak mogę Ci pomóc.