5 pomysłów jak wykorzystać pytania w Insta Stories

Po niedawnej aktualizacji Instagrama w Stories pojawiła się kolejna ciekawa funkcja, a mianowicie możliwość zadawania pytań.

Jeśli nie bardzo wiesz, jak możesz je wykorzystać, ten post ma za zadanie podsunąć ci 5 gotowych pomysłów na pytania w Insta Stories.

Samo dodanie pytania proste.

Po załadowaniu zdjęcia lub filmu wybierz opcję „pytanie” i po prostu wpisz swoje pytanie. Np. możesz napisać: „czekam właśnie w kolejne… zapytaj mnie o cokolwiek”. I prześlij całość do swojego Story.

#1: Sesja pytań i odpowiedzi

Pozwól ludziom zadać Ci pytanie. To najprostszy, jak i najskuteczniejszy sposób nawiązywania bliższych relacji z ludźmi. To prawie jak rozmowa w czasie rzeczywistym w realu.

Być może jesteś specjalistą w swojej dziedzinie, albo inni tak Cię postrzegają. Pytania to idealne miejsce by prowadzić dyskusje na różne tematy.

Spójrz jak robi to InstaWithAlex. Codziennie, w trakcie promocji jednego ze swoich kursów odpowiada w ten sposób na pytania użytkowników dotyczące Instagrama. Warto ją obserwować, tudzież samej zadać jej pytanie, bo są to takie Instagramowe smaczki, których nie znajdziemy w żadnym kursie. Tym bardziej, że większość kursów dotyczących Insta, a przeszłam ich już kilka, nie wnosi niczego nowego. A jeśli chodzi o Alex, zawsze robię sobie screenshoota z jej odpowiedziami, by ta wiedza mi gdzieś nie zaginęła w otchłani umysłu.

 Stories InstaWithAlex

#2: Przejęcie

Ktoś „przejmuje” nasze stories, by napisać o naszych usługach lub produktach z innej perspektywy.

Ostatnio w ten sposób Benefit Cosmetics „wpuściło” dwoje swoich pracowników, którzy opowiadali o kosmetykach Benefit oraz o tym jak pracuje się w firmie kosmetycznej.

 

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na newsletter.

Co dwa tygodnie poruszam w nim tematy związane z SEO, projektowaniem stron, Divi i projektowanie grafiki.

.

#3: Poproś o opinię

Pytania to również idealne miejsce by szybko dowiedzieć się co inni myślą o naszych produktach.

W poprzednim tygodniu Thinkific opublikował swoje nowe logo, w związku z czym w Stories zadał ludziom pytanie, „które logo podoba im się bardziej” oraz oczywiście co sądzą o nowej wersji. Dodatkowo każda odpowiedź otrzymała komentarz.

Świadomość, że jest się wysłuchanym i, że to co piszemy nie trafia w próżnię jest równie ważna dla naszych odbiorców.

#4: Zebranie FAQ, czyli Frequently Asked Questions

Instagram Stories to również idealne miejsce, by zebrać wszystkie pytania (które być może zalały by powodzią naszą skrzynkę) i odpowiedzieć na nie w jednym miejscu. Tak wiem, że stories można oglądać tylko przez 24 godziny, ale zawsze można część z nich przenieść do tzw. Highlights, czyli wyróżnionych. Mogą to być odpowiedzi na takie pytania jak: koszty i sposoby wysyłki (szczególnie jeśli prowadzimy sklep na Instagramie), warunki zwrotów lub cokolwiek innego, co często powtarza się w pytaniach naszych klientów.

#5: Zacznij rozmowę

Dowiedź się, co nurtuje twoją społeczność, co jest dla niej ważne. Możesz poprosić ich o radę, albo dać im swobodę wyrażania swoich myśli – staraj się tylko, by było to związane z tym czym się zajmujesz. Pokażesz też, dzięki temu swoją ludzką twarz.

Podobał Ci się tekst? Udostępnij go dalej, podziel się nim w social mediach.