Nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że wpis na blogu powinien być inspirujący i przydatny. Powinien też rozwiązywać palącą potrzebę czytelnika – a jedną z nich jest pragnienie, aby nie czytać długiego tekstu, tylko wyłowić z niego to, co go najbardziej interesuje. Badania pokazują, że większość z nas nie ma czasu (lub ochoty) na czytanie całego artykułu, szczególnie jeśli nie jest on przygotowany w sposób, który by nam to ułatwiał.

W tym artykule zdradzę Ci 5 ważnych elementów, które sprawią, że twój wpis na blogu będzie błyszczał i przyciągał odbiorców.

1. Odpowiedni tytuł posta

Najlepiej ze słowem kluczowym, na które będziesz pozycjonować dany wpis na blogu. 

Jak je znaleźć? 

Skorzystaj z darmowego narzędzia Answer The Public. Wpisz w wyszukiwarkę słowo lub frazę (np. wpis na blogu), którą chcesz sprawdzić. Z dwóch dostępnych list wybierz: język polski oraz – jako miejsce wyszukiwania, Polska. Kliknij “search” i poczekaj na wyniki. Narzędzie to pokaże Ci najczęstsze frazy wpisywane w wyszukiwarce, powiązane ze słowem, które sprawdzasz.

2. Wybierz odpowiednie zdjęcia

Pokazując siebie, swoje otoczenie oraz swój backstage Twoja marka nabiera ludzkiej twarzy. Jeśli jednak zdjęcia nie są Twoją najmocniejszą stroną, nie masz miejsca w domu, bo wszędzie walają się zabawki dzieci, nic straconego. W internecie znajdziesz masę miejsc z pięknymi zdjęciami. Wykorzystaj je, aby ożywić Twój wpis na blogu. I nie mam tu na myśli przeglądarki zdjęć Google ani tym bardziej Pinterest. Pamiętaj, że pobieranie czyichś zdjęć bez zgody właściciela jest karane. Spróbuj poszukać zdjęć na stockach: darmowych i płatnych. 

Poniżej zamieszczam Ci listę moich ulubionych serwisów ze zdjęciami. I choć część z nich to serwisy płatne, to po zapisie na ich newslettery otrzymasz pokaźną paczkę darmowych zdjęć, które pomogą Ci ubarwić Twój wpis na blogu. Często też raz w miesiącu przysyłają Ci kolejne.

Zdjęcia we wpisie na blogu pozwalają przełamać duże bloki tekstu. Sprawiają, że całość nie jest już taka przytłaczająca i łatwiej się ją czyta.

3. Nagłówki

Nagłówki i, co za tym idzie, dzielenie wpisu na blogu na logiczne fragmenty, ułatwia nam skanowanie tekstu i wyszukanie interesującej nas informacji. Czytelnicy to uwielbiają. Zobaczysz. 

Dodatkowo, by jeszcze łatwiej czytało się całość, stosuj wyróżnienia lub pogrubienia najważniejszych kwestii w tekście.

4. Linki do innych artykułów na blogu

Jeśli wcześniej napisałaś już jakiś wpis na blogu, który nawiązuje do treści aktualnego, umieść link do niego w artykule. Niech użytkownik nie musi go szukać. Skorzystasz na tym dwukrotnie. Czytelnik zostanie dłużej na blogu. Wzrośnie Twój ranking w Google. Odbiorca nie będzie tracił czasu na szukanie nowych treści, a Ty zostaniesz na dłużej w jego świadomości. Ugruntujesz swoją pozycję jako ekspert.

5. Wezwanie do działania

Twój wpis na blogu powinien kończyć się wezwaniem do działania lub zamykającym pytaniem. To już zależy od Ciebie, co chcesz  uzyskać swoim wpisem na blogu:

  • Czy zależy Ci na dużej liczbie komentarzy pod postem?
  • Czy może eksperckim artykułem wspierasz sprzedaż swoich usług lub produktów i tym samym budujesz markę eksperta?

Jeśli nie wiesz, o co poprosić, poproś o podzielenie się tym wpisem, np. w social mediach lub na profilu prywatnym. Większość osób nie wie, że może to zrobić. Zachęć ich do tego.

Daj mi znać w komentarzu, którą z tych rzeczy uważasz za najważniejszą i która pojawia się u Ciebie najczęściej.

Jeśli masz na razie jedynie pragnienie posiada swego miejsca w sieci lub masz już logo, wizję, paletę kolorów, a nie wiesz, jak to wszystko razem połączyć tak, aby stworzyć piękny, a zarazem bardzo konkretny obraz tego, co chcesz oferować swoim klientom,

napisz koniecznie!

Umów się na bezpłatne 30-minutowe spotkanie i zobacz, w jaki sposób możemy wspólnie stworzyć Twoje małe dzieło sztuki – piękną i jednocześnie bardzo konkretną i profesjonalną stronę internetową, która przyniesie Ci nowych Klientów i w jasny sposób opowie o tym, czym się zajmujesz.