Trafiłam ostatnio na ciekawy film na youtube dotyczący pozyskiwania klientów z Instagrama. Oglądając go dotarło do mnie, że nie każdy wchodząc na mój profil od razu ma świadomość, co ja oferuję, co może u mnie zastać. Tym bardziej, że w instagram bio miałam wpisane wiele różnych rzeczy.

Prawda jest taka, że  wieloma rzeczami się też zajmuje, ale wszystkie je łączy ze sobą grafika. Tylko ten nieszczęsny przekaz mały zamęt.

Zmieniłam więc swoje instagram bio. Długo to trwało zanim zdałam sobie sprawę do kogo tam piszę i komu staram się pomóc. Teraz już świadomie rozdzielam komunikację oddzielnie na social media i stronę www. 

Zauważyłam, że mam klientów na inne usługi z każdego z tych kanałów. Tak naprawdę dopiero praca nad własnym kursem akwarelowym, czas poświęcony na research rynku, badanie niszy i klienta idealnego mi w tym pomogła. W momencie, gdy wiem co i komu chcę przekazać całość staje się łatwiejsza do napisania.

Podrzucam Ci zatem moje 6 wskazówek do napisania lepszego instagram bio, byś i Ty mogła je u siebie zastosować.

6 wskazówek do lepszego instagram bio

1. Zdjęcie

Jednym słowem daj się poznać. Mogłabym wrzucić tu logo swojej marki, ale nie skróciłoby to dystansu dzielącego mnie od mojego obserwatora. Ludzie lubią wiedzieć, że po drugiej stronie też jest człowiek. Pamiętaj, że Bio to twoja wizytówka.

 

2. Focus, czyli określ swoją niszę

Moje BIO było wcześniej od sasa do lasa. Zdałam sobie z tego sprawę dopiero po rozmowie z jedną z dziewczyn, która polubiła mój profil. Powiedziała, że kojarzy mnie ze zdjęć (choć 80% mojego wątku to akwarele, a tylko 20% to zdjęcia).

Bo tak, zdjęciami również się zajmuję. Zdjęciami pod Instagram też. Ale moim głównym focusem (to słowo jest modne w tym roku w social mediach) są akwarele. Zdjęcia to dodatek. I właśnie w instagram bio mogę zawęzić swoją grupę odbiorców. Bo tak naprawdę nie ilość twojej społeczności się liczy, tylko jakość. Nawet posiadając niewielką społeczność, ale zaangażowaną jesteś w stanie zarabiać na tym co masz światu do zaoferowania. I właśnie zawężając swoją grupę sprawiasz, że jest to bardziej wartościowa grupa/społeczność.

.

3. Słowa kluczowe

Zastanów się jakich słów kluczowych ludzie używają na instagramie do wyszukania tego czym się zajmujesz. Zawżyj je w swoim opisie. Skorzystaj z dobrodziejstwa słów kluczowych i hashtagów w instagram bio. 

4. Clickability, czyli klikalność

Czy wiesz, że wszystko w twoim instagram bio z “@” jest klikalne? Dzięki odpowiednim “sztuczkom” możesz sprawić, że twoje konto będzie lepiej pozycjonowane w wyszukiwarce Instagrama. Do tego celu użyj hashtagów i emotikon – każdy z nich ma swoją wielkość wyrażoną przez popularność na Instagramie.

Tu znajdziesz dużą skarbnicę ikonek do wykorzystania w instagram bio.

5. Dodaj lokalizację

To szczególnie ważne w przypadku jeśli jesteś biznesem oferującym lokalne usługi (restauracje, sklepy z odzieżą), warto dodać miasto, z którego operujesz. Możesz to zrobić w Ustawieniach / Opcje kontaktu (tutaj możesz dodać Twój adres e-mail, numer telefonu, oraz lokalizację).

6. Ustaw Wyróżnione Relacje

150 znaków w instagram bio to dla Ciebie za mało? Wykorzystaj Wyróżnione Relacje. To właśnie tu możesz opowiedzieć więcej o sobie, o tym czym się zajmujesz, co robisz, co możesz zaoferować innym. Całość możesz podzielić na sekcje w zależności od tematu. 

Nie wiesz jak ustawić wyróżnione relacje? 

Te artykuły mogą Ci pomóc samodzielnie ustawić ciekawe i przyciągające wzrok wyróżnione relacje. 

2 miesiące SKILLSHARE PREMIUM za darmo

Szablon DIVI – prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Divi WordPress Theme

Moje POSTY możesz przeczytać także NA

zBLOGowani.pl

Brakuje Ci czasu, tworzysz własne produkty, ale nie wiesz jak je atrakcyjnie pokazać, by przyciągały wzrok na Instagramie?

Napisz do mnie na kontakt@annakrupa.com lub umów się na krótką rozmowę online. Rozmowa do niczego nie zobowiązuje, a przekonasz się jak mogę Ci pomóc. Przedstaw mi swoje problemy, tak bym mogła zaoferować Ci konkretne rozwiązania.

To jak? Do usłyszenia? 🙂