Jesteś na Instagramie, obserwujesz przepiękne Instastory wrzucane przez inne osoby, równeż chciałabyś takie tworzyć, ale nie wiesz od czego zacząć? Jak się do tego zabrać? Jakiej aplikacji użyć?

Możliwości jest sporo. Dziś napiszę o jednej z nich.

Myślę, że znasz już Canvę i być może nawet używasz jej do tworzenia różnych treści do social media, ale czy wiesz, że możesz w niej przygotować również Insta Story? I to piękne Insta Story. Takie, które zachwyci twoją społeczność i sprzeda twoje produkty.

Insta Story w Canvie tutorial:

 1. Zaloguj się do swojego konta w Canvie
 2. W oknie wyszukiwania (tym z lupką) zacznij wpisywać Instagram i z dostępnych opcji, które się pojawią wybierz „Relacja na Instagramie”.
 3. Z dostępnym szablonów wybierz jeden, od którego chciałabyś zacząć. Nie skupiaj się na kolorystyce, ani zdjęciach, gdyż to wszystko możesz edytować (wstawić własne kolory, własne zdjęcia). Wybierz raczej pasujący Ci układ.
 4. Edytuj szablon (na filmie pokazuję Ci na przykładzie jak).
 5. Pobierz gotowy szablon.
 6. Wyślij sobie na telefon. Używam do tego jednej z dwóch aplikacji (w zależności na które konto przesyłam grafikę; używam darmowych wersji tych aplikacji): Later albo Planoly.

Dziewczyno,

chcesz pokazać się większej ilości osób na Instagramie?

Zrób to przez Insta Stories.

W czasie dwu godzinnego kursu dowiesz się jak:

 • tworzyć ciekawe Instagram Stories w oparciu o standardowe elementy dostępne w aplikacji
 • używać zaawansowanych funkcji i strategii Instagrama, takich jak analityka Insta Stories. Odkryjesz kto je ogląda i jakie akcje podejmuje.
 • stworzysz Instagram Highlight oraz pokażę Ci trzy sposoby na stworzenie spójnej do niego okładki przy użyciu: Canvy, Adobe Spark Post oraz Illustratora
 • stworzysz zachwycające Insta Story przy użyciu trzech darmowych aplikacji: Unfold, Adobe Spark Post i Canvy
 • jako bonus dostaniesz dostęp do mini kursu o tym jak zaplanować tydzień postów na Instagram przy użyciu aplikacji Later

Nagrywałam Insta Story w Canvie 3 razy, więc w sumie jako przykład powstało trzy różne Instastory. Wiecie, to taki mój perfekcjonizm, by wszystko było idealnie (z którym walczę, bo jak mawia Pani Swojego Czasu „zrobione jest lepsze od idealnego” z czym jak najbardziej się zgadzam). A dwa, że wcisnęłam jakiś skrót klawiszowy, który przerwał mi nagrywanie w połowie, o czym się oczywiście nie zorientowałam.

W każdym bądź razie ten post ma być początkiem większego projektu – w styczniu planuję nagrywać kurs na Skillshare o tworzeniu (od strony technicznej) Instagram Story. Będzie on również dostępny tutaj w wersji polskiej (prawdopodobnie w lutym). Także jeśli temat Cię interesuje, zapisz się na mój newsletter, a pierwszą Cię o tym powiadomię.

2 miesiące SKILLSHARE PREMIUM za darmo

Świetne kursy Alex Toby z Instagrama