Każdego dnia w Sklepie Play (i nie tylko) pojawiają się nowe aplikacje do Instagram Stories, co oznacza, że mogą być one teraz coraz bardziej kreatywne, interaktywne i zajmujące.

Przy prawie 400 milionach aktywnych użytkowników chcemy się jakoś wyróżnić, dotrzeć do naszych użytkowników i zwrócić ich uwagę. Przy odrobinie szczęścia i wprawy jest to o wiele łatwiejsze niż jeszcze jakiś rok temu. Przy użyciu wymienionych niżej 4 aplikacji, nie będąc grafikiem stworzysz interesującą treść nie tracąc na to pół dnia.

#1 Unfold

Unfold to zdecydowanie mój ulubieniec. Można stworzyć w nim ładne, proste, Insta Stories w stylu minimalistycznym . Po zainstalowaniu masz dostęp do zestawu darmowych temple’tów, w które wrzucasz jedynie swoje zdjęcia, zmieniasz tekst i jego formatowanie. Można też rozwinąć aplikację o motywy płatne. Całość można zapisać w pamięci telefonu, bądź od razu wrzucić na Instagram.

Dodatkowo Unfold pozwala nam podejrzeć całość w tzw. „Story mode”, czyli jak będzie wyglądało w naszych Stories.

Unfold możesz pobrać tutaj: iOS & Android

#2: Over

Za każdym razem gdy chcesz podzielić się jakąś wartościową treścią, inspirującym cytatem czy po prostu dodać smaczku swojej kampanii Over jest do tego po prostu stworzone. Pozwala ci w prosty sposób nakładać tekst oraz grafikę na zdjęcia i filmy. Dodatkowo posiada dużą bazę zdjęć, fontów, grafik i template’ów w których można wybierać i przebierać.

Można zacząć pracę od template’u albo kompletnie z punktu zerowego. Użytkownicy aplikacji stworzyli nawet hashtag #bestofover by łatwiej było znaleźć inspirację na posta.

Over możesz pobrać tutaj: iOS & Android 

Dziewczyno,

chcesz pokazać się większej ilości osób na Instagramie?

Zrób to przez Insta Stories.

W czasie dwu godzinnego kursu dowiesz się jak:

  • tworzyć ciekawe Instagram Stories w oparciu o standardowe elementy dostępne w aplikacji
  • używać zaawansowanych funkcji i strategii Instagrama, takich jak analityka Insta Stories. Odkryjesz kto je ogląda i jakie akcje podejmuje.
  • stworzysz Instagram Highlight oraz pokażę Ci trzy sposoby na stworzenie spójnej do niego okładki przy użyciu: Canvy, Adobe Spark Post oraz Illustratora
  • stworzysz zachwycające Insta Story przy użyciu trzech darmowych aplikacji: Unfold, Adobe Spark Post i Canvy
  • jako bonus dostaniesz dostęp do mini kursu o tym jak zaplanować tydzień postów na Instagram przy użyciu aplikacji Later

#3 Adobe Spark Post

Adobe dla większości z nas jest znany z aplikacji przeznaczonych dla grafików.  Natomiast Adobe Spark pozwala tworzyć każdemu grafiki w locie. Doświadczenie nie jest wymagane.

Aplikacja zawiera tysiące template’ów z których możemy wybierać, w tym olbrzymią bazę darmowych zdjęć, filtrów i fontów. Dodatkowo, w przeciwieństwie do pozostałych aplikacji Adobe jest kompletnie za darmo i pozwala stworzyć ciekawe wizualnie Instagram Stories w zaledwie kilka minut.

Adobe Spark możesz pobrać tutaj: iOS & Android

#4 Canva

Oczywiście w moim zestawieniu nie może zabraknąć starej dobrej i w dodatku darmowej Canvy. Muszę się przyznać, że używam jej tylko w wersji na desktop. Po prostu jest mi tak wygodniej. Co nie znaczy, że nie można stworzyć w niej Instagram Stories.

Oczywiście, że można. Tak jak i pozostałe aplikacje również i Canva posiada niezliczoną ilość darmowych template’ów do wykorzystania. Zresztą, jakiś czas temu na blogu pojawił się tutorial „Jak stworzyć Insta Stories w Canvie”.

 

Przeczytaj także:

2 miesiące SKILLSHARE PREMIUM za darmo

Szablon DIVI – prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Divi WordPress Theme

Świetne kursy Alex Toby z Instagrama

 

Moje POSTY możesz przeczytać także NA

zBLOGowani.pl