Ja w tym roku postanowiłam wysłać swoim znajomym własnoręcznie namalowane kartki. Nie będą one może takie wypasione jak te ze sklepu, z brokatem i złoceniami. Ale ostatnio rozmawiałam o tym ze swoją Najstarszą, rzeczy własnoręcznie zrobione mają zupełnie inną wartość. Emocjonalną, sentymentalną. Są jedyne w swoim rodzaju, bo nawet gdy namalujesz coś podójnie to nigdy to nie będzie identyczne.

Zapraszam Cię dziś do wspólnego malowania. Może też, tak jak my, pokusisz się o obdarowanie znajomych własnoręcznie stworzonymi kartkami. Dodatkowo zyskasz odrobinę czasu dla siebie w tym przedświątecznym zabieganiu.

Materiały z których będziemy korzystać w tutorialu „gwiazda betlejemska”

 

Tutorial w wersji Video dla tych co lubią oglądać

Etap 1.

Ołówkiem, lub delikatnie farbą zaznacz X, tam gdzie chcesz, by znalazł się środek gwiazdy betlejemskiej. Ważne by nasza gwiazda miała sześć ramion, gdyż oznaczamy w ten sposób płatki. Dzięki temu będą równomiernie rozmieszczone.

Etap 2

Następnie z kolorów CADMIUM ORANGE oraz CAMIUM RED mieszamy sobie odcień czerwieni i w miejscach gdzie wcześniej miałyśmy “ręce” gwiazdy malujemy 6 dużych płatków gwiazdy betlejemskiej.

Etap 3

Tym samym kolorem malujemy teraz mniejsze płatki gwiazdy betlejemskiej pomiędzy dużymi. Najlepiej jest poczekać aż duże płatki wyschną i dopiero wtedy malować małe, gdyż bardzo łatwo jest je przypadkiem rozmazać ręką.

Etap 4 – duże liście wokół gwiazdy betlejemskiej

Z kolorów PHTHALO GREEN oraz niewielkiej ilości CADMIUM ORANGE mieszamy sobie trawiasty odcień zieleni i zaczynamy malować pierwsze duże liście wokół  gwiazdy betlejemskiej. Jeśli czerwone płatki jeszcze nie wyschły maluj tak, by zielone liście się z nimi nie zetknęły, Inaczej farba Ci się przemiesza. Próbój zostawiać między nimi niewielkie białe odstępy.

Etap 5

Podobnie jak przy czerwonych liściach teraz będziemy domalowywać mniejsze zielone namieszanym wcześniej kolorem. Wypełniamy w ten sposób wszystkie miejsca, które wydają nam się puste

Etap 6 – domalowujemy żyłki

Gdy warstwa z czerwonymi płatkami wyschła będziemy malować na niej żyłki. Robimy to albo rozcieńczonym kolorem CADMIUM RED albo kolorem czerwonym, który otrzymałśmy w kroku pierwszym. Żółty środek można namalować albo farbą akwarelową, choć uzyskany efekt nie będzie wtedy mocno widoczny. Można też użyć do tego farby gwaszowej, która jest bardziej kryjąca lub, to moje ulubione rozwiązanie, użyć żółtego gel pena.

Naszym ostatnim krokiem jest namalowanie żyłek na zielonych liściach. Do tej pory zielone liście powinny już przeschnąć. Jeśli nie, możemy podsuszyć je delikatnie suszarką, jeśli zależy nam na czasie. Żyłki malujemy podobnie jak w kroku poprzednim. Używamy koloru, który namieszałyśmy wcześniej z PHTHALO GREEN oraz CADMIUM ORANGE.

Podziel się z innymi

Jeśli podobał Ci się tutorial będzie mi bardzo miło jeśli się nim podzielisz w social mediach.

Namalowałaś razem ze mną gwiazdę betlejemską? Oznacz mnie: @annadreamcatcher na Instagramie lub @dreamcatcher.grafiki na Facebooku. Chętnie pochwalę się waszymi pracami.

Daj mi również znać w komenatrzu czy Ci się podobało. Uważasz, że tutorial był łatwy, a może wręcz przeciwnie trudny. Napisz też jakie tematy Cię z akwareli, bullet journal, albumów project life i kaligrafii interesują.

Jednocześnie chciałabym zaprosić Cię na warsztaty stacjonarne (Białystok, Warszawa). Wszystkie terminy warsztatów oraz tematy możesz sprawdzić tutaj.

Przeczytaj także: