Cześć dziewczyno, witam Cię w moim kolejnym tutorialu. Tym razem będzie bez filmu, ale mam nadzieję, że same zdjęcia wystarczą i poradzisz sobie znakomicie.

Będziemy razem malować akwarelowego jesiennego liścia. Jest to tutorial, który przygotowałam na zajęcia z dziećmi w formie workbooka, ale nie ma powodu, by nie udostępnić go również na blogu.

Dziś nauczymy się mieszać ze sobą różne odcienie niebieskości i zielonego oraz malować techniką „mokre na suchym”. Oznacza to tylko tyle, że każda warstwa przed namalowanej kolejnej musi dokładnie wyschnąć.

Zapraszam do wspólnego malowania.

 

Materiały z których będziemy korzystać w tutorialu „jesienny akwarelowy liść”

 

Etap 1.

Zaczynamy od naszkicowania liścia. Może to być liść dowolnego drzewa: klonu, lipy czy zupełnie wymyślonego przez nas samych. Ważne jest tylko by naszkicować również żyłki.

Warstwa 1

Na palecie mieszamy bardzo dużo wody (to jest ważne) z kolorami CADMIUM YELLOW i CADIMIUM ORANGE tak by uzyskać pastelowy odcień żółto pomarańczowego. Na palecie również rozwadniamy sobie kolor zielony tak by uzyskać pastelowy, bardzo blady odcień. Tak samo postępujemy również z samym pomarańczem.

Malujemy naszkicowanego wcześniej liścia otrzymanymi kolorami. Zamalowujemy go całego nie zwracając uwagi na żyłki.

Czekamy aż warstwa kompletnie wyschnie zanim przejdziemy do kolejnego kroku.

Warstwa 2

Na palecie mieszamy bardzo dużo wody (to jest ważne) z kolorami COBALT BLUE i INTENSE GREEN tak by uzyskać intensywniejszy odcień zielonego. Zaczynamy zamalowywanie naszych liści zostawiając puste miejsca tam gdzie przebiegają żyłki.

Po każdym zamalowanym fragmencie dodajemy do naszej mieszaniny odrobinę koloru zielonego, niebieskiego lub wody. Dzięki temu zabiegowi każdy zamalowany przez nas fragment liścia będzie miał inny odcień i całość nie będzie wyglądała płasko.

Zanim przejdziemy do następnego etapu zostawiamy całość by wyschła.

Warstwa 3

Ścieramy ołówek gumką. Teraz możemy dodać więcej koloru do liścia tak by nadać mu głębi.

Na palecie mieszamy dużo wody oraz kolory COBALT BLUE i PURPLE tak by uzyskać odcień w niebieskości w odcieniu fioletu (patrz zdjęcie).

Zaczynamy dodawać cienie na liściu. Na tym etapie nie malujemy już po całości, a jedynie fragmenty liścia. Dodajemy do niego detale. Mogłaby to być nasza ostatnia warstwa, ale na kolejnym etapie dodamy jeszcze cień, który liść rzuca oraz cienie na liściu.

Zostawiamy warstwę do wyschnięcia.

Warstwa 4

By jeszcze bardziej podkreślić z której strony pada światło na jesienny liść namalujemy na nim dodatkowe cienie. Zakładam, że na mój liść światło pada od lewej strony, więc wszystkie cienie będę malować na samych już tylko brzegach właśnie po lewej stronie. Kolor, którego użyjemy to mieszanina kolorów COBALT BLUE i INTENSE GREEN.

Następnie mieszamy na palecie dużo wody oraz kolory CADMIUM ORANGE z odrobiną COBALT BLUE, tak by uzyskać przytłumiony odcień pomarańczu. Otrzymanym kolorem malujemy cienie po prawej stronie liścia, te które liść rzuca na papier.

I tym razem jest to już naprawdę nasza ostatnia warstwa.

Podziel się z innymi

Jeśli podobał Ci się tutorial będzie mi bardzo miło jeśli się nim podzielisz w social mediach. Namalowałaś razem ze mną chabry? Oznacz mnie: @annadreamcatcher na Instagramie lub @dreamcatcher.grafiki na Facebooku. Chętnie pochwalę się waszymi pracami.

Daj mi również znać w komenatrzu czy Ci się podobało. Uważasz, że tutorial był łatwy, a może wręcz przeciwnie trudny. Napisz też jakie tematy Cię z akwareli, bullet journal, albumów project life i kaligrafii interesują.

Jednocześnie chciałabym zaprosić Cię na warsztaty stacjonarne (Białystok, Warszawa). Wszystkie terminy warsztatów oraz tematy możesz sprawdzić tutaj.

 

Przeczytaj także:

2 miesiące SKILLSHARE PREMIUM za darmo

Szablon DIVI – prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Divi WordPress Theme

Moje POSTY możesz przeczytać także NA

zBLOGowani.pl