Chcesz stworzyć landing page?

Niby nic prostszego, ale nie wiesz od czego zacząć. Masa pytań kłębi Ci się gdzieś z tyłu głowy. Jak ubrać grafikę, by to wszystko „grało”, miało ręce i nogi, nie odpychało i co najważniejsze spełniało swoje zadanie, czyli osiągało odpowiedni poziom konwersji.

W jednym z poprzednich artykułów na blogu mogłeś przeczytać  o cechach dobrego Landing Page, a dziś chcę Ci pokazać narzędzia, które być może Ci w tym pomogą.

Zaczynajmy więc.

  1. LandingFolio,

    www.landingfolio.com


    Ta strona to jedna wielka inspiracja. W jednym miejscu znajdziesz tam zgromadzone projekty strony lądowania z wielu dziedzin ( ebooki, kursy, produkty, aplikacje i wiele innych). Także jeśli nie masz pomysłu jak chciałabyś by twój landing page wyglądał, ale już wiesz jaki produkt bądź usługę chcesz promować wejdź tam i się zainspiruj.Co ciekawe, przykładów nie jest może bardzo dużo, ale za to zostały starannie dobrane.

2. Landing Page Analyzer,

https://unbounce.com/landing-page-analyzer/

Narzędzie do testowania landing page’ów.  Podajesz kilka szczegółów wraz z adresem do twojej strony, by kolejno na e-mail otrzymać wynik testu wraz z zaleceniami, co możesz poprawić, aby zwiększyć poziom konwersji. W trakcie analizy pod uwagę branych jest wiele czynników, od projektu graficznego, poprzez szybkość wczytywania się strony, po jakość tekstu i potencjał SEO (pozycjonowanie).

Warto przetestować, choć najlepsze efekty uzyskasz wtedy, gdy twoja strona jest stworzona w języku angielskim.

3. Qualaroo,

https://qualaroo.com/

Narzędzie do zbierania feedbacku potencjalnych klientów. Wystarczy, że dodasz niewielki fragment kodu do swojej strony, by móc wyświetlać okienko z pytaniem i możliwością udzielenia odpowiedzi. Klienci odpowiadają anonimowo, a ty zbierasz, mnóstwo cennych informacji.

Jeśli przemyślisz pytania i nie przesadzisz z ilością, po pewnym czasie możesz zyskać bardzo dużo cennych wskazówek pozwalających zoptymalizować stronę.

Cena tylko (trochę) powala. Koszt to 99$/miesiąc, aczkolwiek można się zapisać na 14 dniowy trial.

Przeczytaj także: