Ależ ten czas leci. Niedługo już święta Wielkanocne. Potem praktycznie zaraz moje urodziny. I znowu wakacje.
W raz z nastaniem wiosny, i kolejnego kwartału mam pomysły na nowe działy na blogu. Wspominałam już, że po poprzednim roku zmieniłam typ planowania z rocznego, który totalnie mi się nie sprawdził na kwartalny. Także testuję i zobaczymy jak zadziała.
Wracając do nowych działów na blogu, po pierwszym teście na newsletterze, w którym to z okazji Dnia Kobiet wysłałam Ci (jeśli jesteś zapisana) pierwszy próbny zeszyt ćwiczeń do kaligrafii postanowiłam wprowadzić go jako cykl na blogu. Byłam zaskoczona statystyką. Ale 99% osób, które otworzyły newsletter pobrały tego workbooka. W zasadzie tylko jedna osoba go nie pobrała. Dla mnie to było wielkie WOW. Jest zainteresowanie w narodzie.
Traktuję to również jako przygotowanie do moich warsztatów z brushletteringu jakie chciałabym (choć na razie jestem na etapie przezwyciężania własnego strachu) prowadzić w Manu Studio. Także w każdy pierwszy czwartek miesiąca spodziewajcie się zeszytu ćwiczeń, takiego jak Be Awesome, na blogu.
Warsztaty z brushletteringu są w planach dalszych (prawdopodobnie na kolejny kwartał), ale już od maja ruszam z warsztatami akwarelowymi. Będzie to cykl – każdy miesiąc nowy temat, i w każdym miesiącu dwa spotkania w małych grupkach.
W maju zaczniemy od malowania takich wianków:
O wszystkich wydarzeniach informuję zarówno w newsletterze (także jeśli masz ochotę to wskakuj) oraz na moim fanpage’u. Jak również na stronie z aktualnymi warsztatami.
Kilka wskazówek i informacji:
- upewnij się, że drukując kartkę masz zaznaczone „dopasuj do strony” („fit to page”).
- nie spiesz się, zrób sobie 15 minutową przerwę między obowiązkami na wykonanie ćwiczenia.
- Pamiętaj o tym, że (upstrokes) pociągnięcia do góry robimy przy delikatnym docisku pisaka, zaś pociągnięcia do dołu (downstrokes) przy mocnym docisku.
- Podnoś pisak po każdym pociągnięciu. Dzięki temu ręka nie będzie Ci się męczyć. Nie obawiaj się przekręcać kartki tak by było Ci jak najwygodniej pisać.
Lista materiałów:
- Papier: drukuj na papierze, który będzie przyjazny dla Twoich brushpenów. Zwykły papier drukarkowy może powodować strzępienie się końcówek, szczególnie pisaków Tombow lub Zig z serii Fudebiyori (u mnie tak było). Pisaki typu Ecoline, Pentel Touch Pen czy Zig Art & Graphic Pen w moim odczuciu są praktycznie niezniszczalne.
- Brush Pen / Pisak: ten workbook idealnie sprawdzi się przy mniejszych końcówkach typu Tombow Fudenosuke, Zig Mangaka Flexible czy Pentel Touch Pen. Są one również idealne na początek zabawy z kaligragią.
Zasady korzystania:
Workbook Be Awesome jest przeznaczony tylko do użytku prywatnego. Proszę o nie dystrybuowanie go dalej. Jeśli chcesz się nim podzielić z kimś podeślij mu linka do tego posta. Dziękuję za przestrzeganie moich praw autorskich.
Funkcja trackback/Funkcja pingback