Ależ ten czas leci. Niedługo już święta Wielkanocne. Potem praktycznie zaraz moje urodziny. I znowu wakacje.

W raz z nastaniem wiosny, i kolejnego kwartału mam pomysły na nowe działy na blogu. Wspominałam już, że po poprzednim roku zmieniłam typ planowania z rocznego, który totalnie  mi się nie sprawdził na kwartalny. Także testuję i zobaczymy jak zadziała.

Wracając do nowych działów na blogu, po pierwszym teście na newsletterze, w którym to z okazji Dnia Kobiet wysłałam Ci (jeśli jesteś zapisana) pierwszy próbny zeszyt ćwiczeń do kaligrafii postanowiłam wprowadzić go jako cykl na blogu. Byłam zaskoczona statystyką. Ale 99% osób, które otworzyły newsletter pobrały tego workbooka. W zasadzie tylko jedna osoba go nie pobrała. Dla mnie to było wielkie WOW. Jest zainteresowanie w narodzie.

Traktuję to również jako przygotowanie do moich warsztatów z brushletteringu jakie chciałabym (choć na razie jestem na etapie przezwyciężania własnego strachu) prowadzić w Manu Studio. Także w każdy pierwszy czwartek miesiąca spodziewajcie się zeszytu ćwiczeń, takiego jak Be Awesome, na blogu.

Warsztaty z brushletteringu są w planach dalszych (prawdopodobnie na kolejny kwartał), ale już od maja ruszam z warsztatami akwarelowymi. Będzie to cykl – każdy miesiąc nowy temat, i w każdym miesiącu dwa spotkania w małych grupkach.

W maju zaczniemy od malowania takich wianków:

O wszystkich wydarzeniach informuję zarówno w newsletterze (także jeśli masz ochotę to wskakuj) oraz na moim fanpage’u. Jak również na stronie z aktualnymi warsztatami.

 

Kilka wskazówek i informacji:

  • upewnij się, że drukując kartkę masz zaznaczone „dopasuj do strony” („fit to page”).
  • nie spiesz się, zrób sobie 15 minutową przerwę między obowiązkami na wykonanie ćwiczenia.
  • Pamiętaj o tym, że (upstrokes)  pociągnięcia do góry robimy przy delikatnym docisku pisaka, zaś pociągnięcia do dołu (downstrokes) przy mocnym docisku.
  • Podnoś pisak po każdym pociągnięciu. Dzięki temu ręka nie będzie Ci się męczyć. Nie obawiaj się przekręcać kartki tak by było Ci jak najwygodniej pisać.

Lista materiałów:

  • Papier: drukuj na papierze, który będzie przyjazny dla Twoich brushpenów. Zwykły papier drukarkowy może powodować strzępienie się końcówek, szczególnie pisaków Tombow lub Zig z serii Fudebiyori (u mnie tak było). Pisaki typu Ecoline, Pentel Touch Pen czy Zig Art & Graphic Pen w moim odczuciu są praktycznie niezniszczalne.
  • Brush Pen / Pisak: ten workbook idealnie sprawdzi się przy mniejszych końcówkach typu Tombow Fudenosuke, Zig Mangaka Flexible czy Pentel Touch Pen. Są one również idealne na początek zabawy z kaligragią.

 

Zasady korzystania:

Workbook Be Awesome jest przeznaczony tylko do użytku prywatnego. Proszę o nie dystrybuowanie go dalej.  Jeśli chcesz się nim podzielić z kimś podeślij mu linka do tego posta. Dziękuję za przestrzeganie moich praw autorskich. 

 

Przeczytaj także:

2 miesiące SKILLSHARE PREMIUM za darmo

Szablon DIVI – prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Divi WordPress Theme

Świetne kursy Alex Toby z Instagrama

 

Moje POSTY możesz przeczytać także NA

zBLOGowani.pl