Dziś post będzie o marcowych wyzwaniach. Dlaczego je lubię i śledzę. Oraz dlaczego warto brać w nich udział. Nawet tylko od czasu do czasu.

Skillshare

już nie raz mówiłam Wam jak bardzo lubię uczyć się na tym portalu, szczególnie kaligrafi i akwareli. Ostatnio pojawiło się tam również cała masa krótkich kursów dotyczących aplikacji Procreate na punkcie, której świat grafików niemal oszalał.

Wszyscy porzucają swoje tablety (graficzne) na rzecz ipada. Ja, szczerze powiedziawszy też się przymierzam, aczkolwiek nie wiem jeszcze kiedy.

W każdym bądź razie w marcu można wygrać dostęp do platformy na calutki rok za free. Co trzeba zrobić? Warunek jest prosty: wystarczy wgrać swoją pracę w tym miesiącu do jednego z kursów. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących tematyki. Jeśli nie masz tam konta założonego, a chciałabyś skorzystać z wyzwania to po kliknięciu w ten link otrzymasz ode mnie 2 miesiące korzystania z serwisu również bez opłat.

Hom Sweet Hom

ciekawi Cię skąd się wziął tytuł posta? My creative secret weapons?

Właśnie z jednego z tematów wyzwania Lauren Hom Sweet Hom. Po zapisie na newsletter raz w tygodniu dostaję od niej opis zadania na dany tydzień. Przyznaję się bez bicia, że nie wykonuję wszystkich gdyż zwyczajnie nie mam na to czasu. Co jednocześnie nie oznacza, że są one nudne. Odwrotnie, bardzo wymagające. Wymagające przemyślenia tematu, przemyślenia formy. I tak naprawdę każdy zaproponowany temat nadawałby się równie dobrze jako post na blogu.

Dodatkowo Lauren pomaga rozwinąć dany temat, niejako wskazać drogę. Jest zawsze Engagement Tip i Caption Idea, a w nich kilka pomysłów jak można rozwinąć wątek storytellingowo oraz co zrobić, by wywołać burzę komentarzy już pod samym zdjęciem.

Prace wrzucamy na Instagram. Stworzony do tego został oddzielny hashtag o dwuznacznej 🙂 nazwie #HOMwork. 

 

 

Kobieca Foto Szkoła

pewnie nikogo nie zdziwi, że Kobieca Foto Szkoła również znalazła się w moim zestawieniu. I podobnie jak u Lauren raz w tygodniu, w piątek przychodzi newsletter od Dominiki, w którym rzucone jest hasło na zdjęcie do przygotowania na kolejny wtorek. Sprawdź sobie hashtag #instawtorek, a zobaczysz jakim powodzeniem się cieszy i jaką ma moc.

Zdjęcia są najróżniejsze i nie ma złej interpretacji tematu. Za to jest motywacja do działania, do kreatywności i co najważniejsze do sięgnięcia po aparat.

 

Half baked Sketches by Stefan Kunz

I ostatni w moim zestawieniu to Half baked Sketches by Stefan Kunz. Wyzwania również pojawiają się raz w tygodniu na skrzynce. Na każdy tydzień wybrane jest jedno motywacyjne zdanie, do którego Stefan opracowuje szkice. Zwykle są to trzy różne szkice layoutów, które później można pobrać za darmo, ale tylko w danym tygodniu także trzeba tego pilnować, i wdrożyć. 

Jeśli kochasz piękne tekstowe layouty, ale nigdy po nie nie sięgałaś, bo nie wiedziałaś od czego zacząć to te wyzwanie jest dla Ciebie. Ćwiczysz na gotowych szkicach, jednocześnie podglądasz jak robią to inni. Rok ma 52 tygodnie, to jednocześnie 52 opracowane szkice. Gwarantuję Ci – można się dużo nauczyć, można ruszyć z umiejętnościami do przodu i można też znaleźć nową pasję.

W ogóle, jeśli nie znasz Stefana, a uwielbiasz odręczne pismo (na poziomie master) podejrzyj sobie o tu jego Instagram. Na pewno się zachwycisz. A wszystkie interpretacje tematów wrzucane są na Instagram pod hashtag #halfbakedsketches.

 

Podoba Ci się zdjęcie w nagłówku?

Stworzyłam je podczas kursu Flat Lay Agnieszki Foto Do Kwadratu.  Więcej efektów możesz obejrzeć na moim instagramie, zarówno na koncie głównym jak i fotograficznym. A jeśli od zawsze marzysz, by fotografować sceny w podobny sposób, to wpadaj na stronę Agi. W maju rusza kolejna edycja. Nie może Cię w niej zabraknąć. A jeśli masz jakieś pytania to śmiało na kontakt@annakrupa.com. Chętnie na wszystkie odpowiem.

A może uważasz, że nie ogarniasz tych przycisków na aparacie i wolisz by ktoś zrobił flat lay z Twoimi produktami za Ciebie? Również pisz, razem stworzymy coś wspaniałego.

Przeczytaj także:

2 miesiące SKILLSHARE PREMIUM za darmo

Szablon DIVI – prosty sposób na postawienie STRONY INTERNETOWEJ

Divi WordPress Theme

Moje POSTY możesz przeczytać także NA

zBLOGowani.pl