W poprzednim tygodniu pisałam Wam co to jest Landing Page i po co się go tworzy, a dziś, tak jak obiecałam pokaże Wam jak, krok po kroku stworzyć go w MailerLite.
Mailer Lite – Instrukcja krok po kroku
Jeśli jednak wolisz czytać niż oglądać poniżej znajdziesz instrukcję razem ze zrzutami ekranu, która przeprowadzi cię krok po kroku przez proces tworzenia Landing Page w MailerLite.
- Zaloguj się do swojego konta w MailerLite, a następnie wybierz Formularze.
- Następnie wybierz zakładkę Landing Page i kliknij w przycisk Stwórz Landing Page.
- Teraz nadajemy mu nazwę po której będziemy go później rozpoznawać. Jest ona widoczna tylko dla nas. Wybieramy grupę subskrybentów do której będą zapisywane osoby, które zdecydują się zostawić swoje dane przez nasz Landing Page i klikamy Zapisz i kontynuuj.
- Z grupy dostępnych szablonów wybieramy ten, który nam najbardziej pasuje pod względem tego co chcemy promować. Czy będzie to ebook czy zapis na webinar. Będziemy go w kolejnych krokach dostosowywać do własnych potrzeb. Przed wyborem każdy z tych szablonów można podejrzeć na żywo (po najechaniu myszką i kliknięciu w Podgląd).
- Wybieram szablon dla ebooka. Najeżdżam więc na szablon myszką i klikam Wybierz. Pojawia nam się wtedy strona, która w działaniu przypomina tę do edycji newslettera i maili.
- Po edycji naszego Landing Page powinniśmy przygotować jeszcze stronę z podziękowaniem za zapis.
- Następnie klikamy w Zakończ Edytowanie by zapisać wszystkie zmiany i przejść dalej do ustawień Landing Page.
- Ustawienia strony, czyli generalnie ustawiamy tu seo pod wyszukiwarki, adres pod jakim będzie się ona wyświetlać oraz ustawienia udostępniania na Facebooku. W tym miejscu możemy również podpiąć własną domenę, jeśli mamy taką możliwość, tak by Landing Page wyświetlał się pod naszym url. Jeśli nie zostawiamy tak jak jest, nadajemy tylko odpowiednią końcówkę nazwie, a całość pojawi się pod www.subscribe.com/nasza_koncówka
- I to w zasadzie już koniec. Klikamy Zakończ edytowanie, po czym wyświetli się nam zestawienie naszego Landing Page’a. Oczywiście w każdym momencie możemy wciąż przejść do jego edycji.
Dajcie znać w komentarzu czy macie już Landing Page, czy może dopiero zaczynacie tworzyć własną listę mailową.
A w następnym poście pokażę Wam jak mierzyć w Google Analytics ile osób i kiedy zapisało się przez nasz formularz.
Bardzo przydatne info, ja właśnie jestem na etapie myślenia o newsletterze 🙂 Brakuje mi kopa w…
ja też długo się przybierałam, ale od pierwszego stycznia postanowiłam zacząć działać 🙂
Wlasnie robiłam landing na ML i utknęłam… Po zrobieniu strony pojawił się komunikat: dodaj swoją własną domenę, a ja nie mam domeny… Muszę kupić domenę i serwer, zeby landing page z Mailer Lite działał???
W mailerLite można podłączyć własną domenę, ale nie jest to koniecznością. Jeśli nie mamy takiej możliwości landng page znajdzie się pod standardową domeną MailerLite czyli https://www.subscribepage.com/nasza_nazwa (ja mam np. https://www.subscribepage.com/annakrupadreamcatcher).
Jeśli dalej będziesz mieć problem to napisz do mnie na kontakt@annakrupa.com postaram Ci się jakoś pomóc. Teraz jestem na wyjeździe i nie wszędzie gdzie jestem mam dostęp do internetu dlatego być może nie będę mogła odpisać Ci od razu.
Ciekawy blog, zawierajacy duzo przydatnych informacji a napisany przystepnym, szczegolnie dla
poczatkujacych marketingowcow jezykiem. Chetnie bede tu zagladac.
Landing page zrobiony, jak podłączyć dalej maila z pdf do pobrania przygotowanego w mailerlite?
Jak masz landing page zrobiony, to:
1. wchodzisz w niego mailerlite, czyli
formularze-> landing page -> edytuj (przy wybranym landingu)
2. i jeśli masz double-opt in ustawiony, to na górze będziesz mieć do wyboru email_potwierdzający (czyli tu definiujesz jak ma taki email po zapisie do bazy, który przychodzi do użytkownika wyglądać) i strona_potwierdzająca_z_podziękowaniem
3. wchodzisz w stronę_potwierdzająca_z_podziękowaniem i tu wklejasz link, np w postaci ładnego przycisku do swojego pdfa
4. lub jeśli nie masz double-opt-in włączonego (aczkolwiek sugeruję by to zrobić) to możesz linka wkleić na succes_page
A jak nie mam jeszce oddzielnej strony to gdzie umieszczam tego pdfa?
Ja wszystkie pliki do pobrania umieszczam na google drive, a później skrócam linka poprzez bitly. Dzięki temu mam też wgląd w statystykę pobrań.
Mam wszystko, ale niesttety nie wiem, jak to ma się pojawiać ludziom, bo mam „not found :(” Pomocy!
a w którym dokładnie miejscu wyskakuje Ci „not found”?
Hej, a jak teraz to wszystko podpiac do bloga na wordpressie? zainstalowalam wtyczke, wpisalam API -key i co teraz?
Akurat w następnym tygodniu miałam napisać o tym posta na bloga. Tym bardziej, że jest to temat, który często się przewija w konsultacjach. Jak podpiąć jak stworzyć formularz na bloga i podpiąć pod niego mailerlite. Ja wykorzystuję do tego DIVI Builder, który jest bardzo intuicyjny. Jeśli jednak zależy Ci na czasie, napisz do mnie na adres kontakt@annakrupa.com – postaram się ci pomóc.
Jak dodać formularz zapisu do strony lub wpisu blogowego przy pomocy motywu DIVI.
https://annagrabowska.com/2019/07/formularz-zapisu-na-newsletter/
Tam, gdzie skończył się wpis, ja chciałabym zacząć, bo właśnie przy ustawieniach SEO się zawiesiłam. Jednak nijak nie mam pomysłu, jak znaleźć następny wpis, ten o Google Analytics.
Tak, ten post o Google Analytics nigdy nie powstał z kilku powodów. Nie tworzę już landing page’y w MailerLite, a bezpośrednio na swoim wordpressie i pod własną domeną (jako oddzielną stronę). Robię tak z dwóch względów, a w zasadzie nawet trzech.
1. Mam większą kontrolę nad wyglądem landing page.
2. Landing page jest na mojej domenie, przez co w oczach użytkowników i Facebooka również jest on bardziej wiarygodny. Na jesieni 2019 sporo osób miało blokowane profile na Facebooku przy próbie użycia landing page z mailerlite. M. in. moja koleżanka w trakcie przedsprzedaży kursu. Facebook domenę subscribepage zaczął trakować jak spam, zapewne dlatego, że sporo osób zaczęło je stosować.
3. Łatwiej mierzyć mi konwersję reklam (faktyczną liczbę osób zapisanych z danego landing page), jak i śledzić inne metryki w google analytics (np. czas przebywania na danej stronie).