Mailer Lite – jak stworzyć Landing Page instrukcja krok po kroku

W poprzednim tygodniu pisałam Wam co to jest Landing Page i po co się go tworzy, a dziś, tak jak obiecałam pokaże Wam jak, krok po kroku stworzyć go w MailerLite.

Mailer Lite – Instrukcja krok po kroku

Jeśli jednak wolisz czytać niż oglądać poniżej znajdziesz instrukcję razem ze zrzutami ekranu, która przeprowadzi cię krok po kroku przez proces tworzenia Landing Page w MailerLite.

 1. Zaloguj się do swojego konta w MailerLite, a następnie wybierz Formularze.
 2. Następnie wybierz zakładkę Landing Page i kliknij w przycisk Stwórz Landing Page.
 3. Teraz nadajemy mu nazwę po której będziemy go później rozpoznawać. Jest ona widoczna tylko dla nas. Wybieramy grupę subskrybentów do której będą zapisywane osoby, które zdecydują się zostawić swoje dane przez nasz Landing Page i klikamy Zapisz i kontynuuj.
 4. Z grupy dostępnych szablonów wybieramy ten, który nam najbardziej pasuje pod względem tego co chcemy promować. Czy będzie to ebook czy zapis na webinar. Będziemy go w kolejnych krokach dostosowywać do własnych potrzeb. Przed wyborem każdy z tych szablonów można podejrzeć na żywo (po najechaniu myszką i kliknięciu w Podgląd).
 5. Wybieram szablon dla ebooka. Najeżdżam więc na szablon myszką i klikam Wybierz. Pojawia nam się wtedy strona, która w działaniu przypomina tę do edycji newslettera i maili.
 6. Po edycji naszego Landing Page powinniśmy przygotować jeszcze stronę z podziękowaniem za zapis.
 7. Następnie klikamy w Zakończ Edytowanie by zapisać wszystkie zmiany i przejść dalej do ustawień Landing Page.
 8. Ustawienia strony, czyli generalnie ustawiamy tu seo pod wyszukiwarki, adres pod jakim będzie się ona wyświetlać oraz ustawienia udostępniania na Facebooku. W tym miejscu możemy również podpiąć własną domenę, jeśli mamy taką możliwość, tak by Landing Page wyświetlał się pod naszym url. Jeśli nie zostawiamy tak jak jest, nadajemy tylko odpowiednią końcówkę nazwie, a całość pojawi się pod www.subscribe.com/nasza_koncówka
 9. I to w zasadzie już koniec. Klikamy Zakończ edytowanie, po czym wyświetli się nam zestawienie naszego Landing Page’a. Oczywiście w każdym momencie możemy wciąż przejść do jego edycji.

Dajcie znać w komentarzu czy macie już Landing Page, czy może dopiero zaczynacie tworzyć własną listę mailową.

A w następnym poście pokażę Wam jak mierzyć w Google Analytics ile osób i kiedy zapisało się przez nasz formularz.

You may also like

7 komentarzy

 1. Wlasnie robiłam landing na ML i utknęłam… Po zrobieniu strony pojawił się komunikat: dodaj swoją własną domenę, a ja nie mam domeny… Muszę kupić domenę i serwer, zeby landing page z Mailer Lite działał???

  1. W mailerLite można podłączyć własną domenę, ale nie jest to koniecznością. Jeśli nie mamy takiej możliwości landng page znajdzie się pod standardową domeną MailerLite czyli https://www.subscribepage.com/nasza_nazwa (ja mam np. https://www.subscribepage.com/annakrupadreamcatcher).

   Jeśli dalej będziesz mieć problem to napisz do mnie na kontakt@annakrupa.com postaram Ci się jakoś pomóc. Teraz jestem na wyjeździe i nie wszędzie gdzie jestem mam dostęp do internetu dlatego być może nie będę mogła odpisać Ci od razu.

 2. Ciekawy blog, zawierajacy duzo przydatnych informacji a napisany przystepnym, szczegolnie dla
  poczatkujacych marketingowcow jezykiem. Chetnie bede tu zagladac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *